Kraj

Szokujący wpis na profilu Strajku Kobiet. Model rodziny z kobietą, mężczyzną i dziećmi to przykład… faszyzmu

Na profilu Strajku Kobiet pojawił się zaskakujący wpis sugerujący, że tradycyjny model rodziny oparty na kobiecie, mężczyźnie i dzieciach to przykład “faszystowskiej matrycy”. Post co prawda edytowano, jednak internauci zachowali jego zdjęcia sprzed moderacji.

Tym razem aktywistki organizacji Marty Lempart postanowiły przyjrzeć się podręcznikom, których treść musiała bardzo je przerazić. W związku z tym feministki spod znaku czerwonego pioruna stwierdziły, iż system edukacyjny w Polsce rzuca “wyzwanie na wojnę”. O co dokładnie chodzi?

Działaczkom Strajku Kobiet nie podoba się, że elementarzach dla najmłodszych uczniów przedstawiany jest tylko jeden rodzaj rodziny, oparty na kobiecie, mężczyźnie oraz dzieciach – w przypadku którego uznały, iż jest on… przejawem faszyzmu.

– Im bliżej elementarza, tym stereotypy jaskrawsze. I na obrazkach, i w treści model rodziny z faszystowskiej matrycy – kobieta, mężczyzna, dzieci, wszyscy biali, polscy, pełnosprawni, hetero i cis, uprawiający religię objawioną, podporządkowani sobie w katolickiej kolejności – napisały aktywistki.

Post wywołał ogromną burzę, w związku z czym został edytowany. Administratorzy strony usunęli z niego fragment o “faszystowskiej matrycy”. Jednakże internautom udało zachować się zdjęcia oryginalnej treści wpisu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij