Świat

Radykalni lewicowi aktywiści podpalili fabrykę w Niemczech. “Nie jest ani zielona, ani ekologiczna, ani społeczna”

Radykalni lewicowi aktywiści przyznali się do podpalenia w środę powstającej fabryki Tesli “Gigafactory” w Gruenheide w Brandenburgii. Śledczy badają, czy ich działanie miało charakter polityczny, przekazał “the Guardian” w czwartek.

Pożar fabryki uszkodził kilka kabli energetycznych, poinformował rzecznik prasowy biura Krajowej Policji Śledczej Niemiec (LKA). Jak dodał, śledczy badają obecnie treść listu otwartego krążącego od środy w mediach społecznościowych – jego twórcy przyznają w nim, że to oni doprowadzili do pożaru, by odciąć zasoby energii w “Gigafactory”.”Tesla nie jest ani zielona, ani ekologiczna, ani społeczna” – napisali domniemani sprawcy.

Amerykańska firma chce w niemieckiej fabryce produkować do 500 tys. samochodów Model Y rocznie. Z powodu pożaru przesunęła otwarcie obiektu z 1 lipca na koniec wakacji 2021 r.

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij