Kraj

Czy mu nie wstyd? Nitras manipuluje słowa premiera i zasłania się “Inką”. Internauci nie pozostali mu dłużni

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej odniósł się do zarzutów stawianych przez NIK ws. ubiegłorocznych wyborów korespondencyjnych. Szef rządu bronił się twierdząc, że zarówno on, jak i pozostali członkowie rządu, działali zgodnie z prawem. Do jego słów odniósł się Sławomir Nitras, który postanowił zmanipulować wypowiedź tak, aby pokazać polityka PiS w złym świetle. 

Morawiecki podczas swojego przemówienia przypomniał, iż organizacja wyborów prezydenckich to obowiązek konstytucyjny, podlegający określonym terminom. Powiedział także, że na władzy wykonawczej ciąży obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa podczas elekcji, zwłaszcza na samym początku pandemii. Stwierdził nawet, że prawdopodobnie te same osoby, które dziś oskarżają ich o przeprowadzenie nielegalnych wyborów, zarzucałyby rządowi ich nieprzeprowadzenie w konstytucyjnym terminie.

– Dlatego raz jeszcze do tego tematu mogę odnieść się w taki sposób, że uważam, iż jak najbardziej ja, szef Kancelarii (Prezesa Rady Ministrów), a także ministrowie odpowiedzialni za nadzór nad odpowiednimi instytucjami zachowaliśmy się tak jak trzeba, tak, by wybory mogły zostać przeprowadzone – powiedział Morawiecki.

Do jego słów odniósł się na Twitterze Sławomir Nitras. Poseł PO stwierdził jednak, że szef polskiego rządu użył słynnego sformułowania wypowiedzianego przez Danutę “Inkę” Siedzikównę: “Zachowałam się jak trzeba”.

-Morawiecki pytany o stawiany mu przez NIK zarzut złamania prawa użył słów „zachowałem się tak jak trzeba”. To są słowa „Inki” Siedzikówny. Jak tak można? – napisał polityk.

Internauci szybko wychwycili jednak jego manipulację. W odpowiedzi stwierdzili, że poseł PO nie powinien zasłaniać się pamięcią o polskiej bohaterce.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij