Kraj

Kiedy szczepienia dla dzieci w wieku 12 -15 lat? “Czekamy na decyzję Europejskiej Agencji Leków”

Czekamy na decyzję Europejskiej Agencji Leków (EMA) na dopuszczenie szczepionki przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku 12 -15 lat; jeżeli to nastąpi, to sprawą zajmie się Rada Medyczna przy premierze – powiedział we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk zapytany we wtorek na konferencji prasowej, kiedy kolejne grupy wiekowe będą mogły się zaszczepić, przypomniał, że “w tej chwili wszystkie grupy wiekowe, które są dopuszczone zgodnie z charakterystyką produktu leczniczego, czyli powyżej szesnastego roku życia mogą się rejestrować i mogą się szczepić”.

“Czekamy w najbliższych dniach, w najbliższych tygodniach, bo to jest decyzja EMA, czyli Europejskiej Agencji Leków, na dopuszczenie szczepionki dla dzieci w wieku 12 – 15 lat. Jeżeli to nastąpi, to na pewno tą sprawą zajmie się Rada Medyczna przy premierze Mateuszu Morawieckim. I następnie zapadną decyzje czy, a jeśli tak, to kiedy, ruszymy ze szczepieniami tych najmłodszych pacjentów” – powiedział Dworczyk.

Źródło: PAP Autor: Edyta Roś
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij