Dość kłamstw i manipulacji; nie posiadamy "cyberbroni", nie inwigilowaliśmy "blogera" - oświadczyła Komenda Główna Policji w odpowiedzi na wpis Krzysztof Brejzy z Koalicji Obywatelskiej. KGP poinformowała, że w związku z "insynuacjami" polityka kieruje zawiadomienie do prokuratury. Kraj

Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy wyłudzili fortunę z tarczy antykryzysowej

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z podwarszawskich Ząbek. Są podejrzewani o wyłudzenie prawie 1,4 miliona złotych z tarczy antykryzysowej.

Rzecznik prasowy KSP nadkom. Sylwester Marczak powiedział PAP, że zatrzymani – 34- i 63-latek – są podejrzewani o sfałszowanie pełnomocnictw, weksli i aktów notarialnych. Przy ich pomocy złożyli w imieniu firm, które o całej sprawie nie miały pojęcia, wnioski o dotacje z tarczy antykryzysowej. Udało im się wyłudzić w ten sposób prawie 1,4 miliona złotych.

Decyzją sądu obaj mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości. Dodatkowo policja namierzyła miejsce, gdzie zatrzymani przechowywali cyfrowe nośniki danych i znalazła tam znaczne ilości papierosów bez akcyzy, krajanki tytoniowej, maszynę do foliowania opakowań oraz kartonowe opakowania z logo jednej z marek papierosów.

Marczak powiedział PAP, że w toku postępowania policji udało się odzyskać już 1,2 miliona z wyłudzonych przez oszustów pieniędzy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij