Kraj

Szczepienia dzieci przeciwko Covid-19. Dworczyk: Przygotujemy rozwiązania

Jeśli zapadnie decyzja o szczepieniu młodych ludzi w wieku 12-15 lat, przygotujemy rozwiązania organizacyjne – powiedział w poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

“Jeżeli chodzi o najmłodszą część populacji, to wykorzystujemy również influencerów, youtuberów, osoby aktywne w sieci. Z każdym tygodniem będą kolejne odsłony akcji” – powiedział dziennikarzom Dworczyk, mówiąc o kampanii profrekwencyjnej.

Przypomniał, że w UE trwa proces dotyczący rejestracji szczepionek przeciw COVID-19 dla młodych ludzi w wieku 12-15 lat.

“EMA (Europejska Agencja Leków-PAP) zajmuje się tym projektem i niewykluczone, że już w najbliższych tygodniach zapadnie decyzja w tej sprawie. Będziemy musieli przygotować się też od strony organizacyjnej, jeśli będzie taka decyzja, która będzie na pewno poprzedzona dyskusją na forum Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim” – powiedział Dworczyk.

“Będziemy się musieli przygotować do rozwiązań organizacyjnych, bo to jednak trochę inny rodzaj szczepień i inne kanały dotarcia do tych grup wiekowych niż do tej pory” – dodał.

Europejska Agencja Leków (EMA) rozpoczęła w maju ocenę stosowania szczepionki u młodych ludzi w wieku od 12 do 15 lat. Jeśli proces ewaluacji przebiegnie zgodnie z planowanym harmonogramem, to decyzja ma zostać ogłoszona w czerwcu. Obecnie dopuszczone są szczepienia przeciw COVID-19 u osób powyżej 16 lat.

Źródło: PAP Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij