Świat

Hakerzy zaatakowali popularną aplikację randkową. Wykradli dane osobiste milionów użytkowników

Omiai to jedna z najpopularniejszych w Japonii aplikacji randkowych. Jej operator przyznał, że hakerzy wykradli im dane wrażliwe milionów użytkowników.

Net Marketing Co, operator tej aplikacji, ujawnił w oświadczeniu, że kwietniu doszło do ataku hakerskiego na serwer na którym przechowywano dane ich użytkowników. Firma podejrzewa, że hakerzy wykradli i być może sprzedali zdobyte w ten sposób dane. Szacują, że może to dotyczyć aż 1,7 miliona użytkowników, w tym takich, którzy już zlikwidowali swoje konta.

Sprawa jest poważna, gdyż wśród wykradzionych danych miały się znaleźć zdjęcia dowodów osobistych i praw jazdy użytkowników. Aplikacja wymagała ich wysłania w ramach weryfikacji tego, czy rejestrujący się użytkownik podał prawdziwy wiek. Podkreślili jednak, że hakerom nie udało się zdobyć informacji o ich kartach kredytowych gdyż te są przetwarzane osobno przez instytucję finansową i nie było ich na firmowych serwerach.

Źródło: Stefczyk.info na podst. AFP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij