Świat

Dziennikarka BBC twierdziła, że “Hitler miał rację”

Palestyńska dziennikarka BBC Tala Halawa stała się obiektem wewnętrznego śledztwa. Wyszło bowiem na jaw, że kilka lat temu zamieszczała w internecie wpisy chwalące nazizm i Hitlera.

Mieszkająca na Zachodnim Brzegu Talawa jest korespondentką portalu BBC specjalizującą się w tematach palestyńskich i relacjonowaniu konfliktu Palestyny z Izraelem. Organizacja Honest Reporting odkryła jednak, że w 2014 roku – kiedy nie pracowała jeszcze dla tej państwowej stacji – zamieściła na Twitterze kilka antysemickich wpisów.

W jednym z nich, z lipca 2014, napisała na przykład że „Izrael jest bardziej nazistowski niż Hitler”, dodając, że „Hitler miał rację” a „IDF <izraelskie siły zbrojne> może iść do diabła”. W innym zamieściła obrazek z granicami Izraela nałożonymi na granice USA i podpisem „Rozwiązanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego – przenieście Izrael do USA”.

„To nie są tweety obiektywnego reportera” – skomentowała Honest Reporting – „Mówiąc wprost, Halawa nie tylko nie spełnia wymagań, które ma stawiać BBC, ale jest przeciwnością tego, czego powinno się wymagać od jakiegokolwiek zawodowego dziennikarza”.

Rzecznik prasowy BBC powiedział The Spectator, że te tweety zostały opublikowane zanim została przez nich zatrudniona, ale mimo tego traktują sprawę poważnie i rozpoczęli w tym temacie wewnętrzne śledztwo.

Źródło: Stefczyk.info na podst. JPost Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij