Kraj

Co by się stało, gdyby Trzaskowski odszedł z Platformy? Wstrząsające wyniki sondażu

Pracownia Estymator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl sprawdziła, jak poradziłaby sobie w wyborach PO, gdyby Rafał Trzaskowski z niej odszedł i wystartował samodzielnie ze swoim ruchem. Wyniki nie są optymistyczne dla partii Borysa Budki.

W wariancie, w którym ruch Trzaskowskiego wystartowałby osobno, zwyciężyłby PiS z wynikiem 38,6%. Drugie miejsce zajęłaby Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą zagłosowałoby 17,6% wyborców. Podium z wynikiem 14,4% zamknąłby właśnie Trzaskowski.

KO znalazłaby się dopiero na czwartym miejscu z szokująco niskim wynikiem 8,8%. Niżej byłyby Konfederacja (7,4) i Lewica (7,2). PSL z wynikiem 3,9% nie weszłaby do sejmu. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 57 proc.

Badanie przeprowadzono 20-21 maja 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1022 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. Uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jaką partię w wyborach do Sejmu oddadzą głos.

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot. PAP/Hanna Bardo

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij