Kraj

Uciekł z Argentyny i ukrywał się w Polsce. Mężczyzna podejrzany o pedofilię został zatrzymany

23-letni mężczyzna poszukiwany za przestępstwa na tle seksualnym wobec małoletnich, został zatrzymany przez wrocławskich funkcjonariuszy. Mężczyzna ukrywał się w Polsce przed argentyńskimi organami ścigania.

Mężczyzna był poszukiwany przez INTERPOL na podstawie czerwonej noty za przestępstwa seksualne wobec małoletnich. Aby uniknąć kary uciekł ze swojego kraju i od kilkunastu miesięcy ukrywał się na terenie Unii Europejskiej. Poszukiwania prowadzono na terenie 200 krajów należących do INTERPOL. Według ustaleń argentyńskich funkcjonariuszy, podejrzany mógł przebywać w Polsce.

23-latek został zatrzymany we Wrocławiu w ramach międzynarodowej współpracy w ramach sieci ENFAST (policyjna sieć zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców).

Sprawą zajął się Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu. Dolnośląscy „Łowcy Głów” już po kilkunastu godzinach od otrzymania pierwszej informacji ustalili dokładnie miejsce pobytu poszukiwanego i dokonali zatrzymania.

Policjanci ustalili, że mężczyzna wielokrotnie zmieniał miejsce pobytu oraz swój wygląd. Podczas pobytu w Polsce wynajął mieszkanie, w którym mieszkał z innymi współlokatorami, podając się za zupełnie inną osobę. Mężczyzna chcąc uniknąć kary stworzył sobie nową tożsamość.

„23-latek sam stwierdził, że pomimo pobytu na innym kontynencie, 13 tys. km od swojego kraju, był czujny i zawsze oglądał się za siebie” – wyjaśnia podkom. Wojciech Jabłoński z KWP we Wrocławiu.

W związku z rozpoczętą procedurą ekstradycyjną mężczyzna pozostaje do dyspozycji sądu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. tvpinfo Autor: MS
Fot. pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij