Kraj

Straż Graniczna przejęła narkotyki warte 2,6mln zł.

Narkotyki warte 2,6 mln zł przejęli funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca. Ponad 58 kilogramów marihuany ukryto w kabinie tira, który został zatrzymany do kontroli. Kierowcę ciężarówki aresztowano na trzy miesiące.

Jak przekazała w sobotę PAP rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak, tir został zatrzymany do kontroli sanitarnej i drogowej w rejonie Zgorzelca na autostradzie A4.

„Jego kierowca 46-letni Polak, jak wynika z relacji kontrolujących go funkcjonariuszy, zachowywał się w nietypowy sposób, nietypowy był także wygląd wnętrza kabiny kierowcy” – powiedziała mjr Konieczniak.

W kabinie ciężarówki funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli 56 worków wypełnionych marihuaną. Narkotyki były ukryte pod tapicerką w specjalnie do tego przygotowanych skrytkach. Znajdowało się tam ponad 58 kilogramów konopi indyjskich, o czarnorynkowej wartości ponad 2,6 mln zł.

46-letnie kierowca tira został zatrzymany. Usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przewozu substancji odurzających. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do pięciu lat więzienia.(PAP)

Źródło: PAP Autor: Piotr Doczekalski
Fot. strażgraniczna.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij