Kraj

Samorządowcy proponują, aby 500 plus i 14 emeryturę dostawali jedynie zaszczepieni

Odbyło się kolejne spotkanie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W jego trakcie miała paść propozycja, aby 500 plus i 14. emeryturę wypłacać jedynie zaszczepionym.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk rozmawiał z prezydentami miast i samorządowcami na temat kolejnego etapu kampanii szczepień. Jak ustaliło Radio Zet w trakcie tego spotkania ze strony samorządowców miała paść propozycja, aby wypłata środków z programu 500 plus i 14. emerytury była uzależniona od tego, czy ich beneficjenci się zaszczepili na COVID-19.

„Oprócz zachęt powinny być elementy dyscyplinujące” – powiedział Radiu ZET pełnomocnik zarządu Związku Miast Polskich Marek Wójcik. Zauważył, że w przypadku 14. emerytury już jest pewien warunek, odpowiednio niskie dochody emeryta, więc można wprowadzić po prostu kolejny. „Zdaję sobie sprawę, że to kontrowersyjne rozwiązanie” – powiedział – „Ale nie widzę powodu, by unikać tego tematu, jeżeli mamy skutecznie chronić się przed COVID-19”.

Inne pomysły które padły podczas tego spotkania to m.in. przeprowadzenie bilansu covidowego u seniorów czy wprowadzenie kar za dezorganizację programu szczepień. „Antyszczepionkowcy zapisując się wiedzą, że nie przyjdą na szczepienie” – wyjaśnił Wójcik – „Robią to wielokrotnie, to zorganizowana akcja, uważamy, że trzeba piętnować takie zachowania”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Radio ZET Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij