Kraj

To nie koniec konfliktów w Platformie. Politycy z władz partii zapowiadają wyrzucenie Grzegorza Schetyny

Grzegorz Schetyna może wkrótce zostać wykluczony z Platformy Obywatelskiej – zapowiada w rozmowie z gazetą.pl jeden z polityków wysokiego szczebla w partii. Władze PO mają mieć już dość zachowania byłego lidera ugrupowania, który według nich próbuje zdetronizować Borysa Budkę.

Nastroje w PO nie należą ostatnio do najlepszych. Partia przeżywa głęboki kryzys po zamieszaniu wokół Krajowego Planu Odbudowy, w przypadku którego krytykowała pozostałe formacje na opozycji, zwłaszcza Lewicę, za poparcie rządowego projektu rozdysponowania funduszy unijnych. Koalicja Obywatelska zaczęła coraz mocniej tracić w sondażach, gdzie już jest regularniej wyprzedzana przez Polskę 2050, a wielkimi krokami zbliżają się do niech Lewicy, czy Konfederacja. Nie tak dawno został opublikowany głośny list ponad 50 polityków PO, którzy krytykowali kierunek obrany przez administrację Budki. W odpowiedzi z partii zostali wyrzuceni Ireneusz Raś oraz Paweł Zalewski, a kilka dni później o swoim odejściu poinformowała Róża Thun.

Ostatnio doszło do ok. sześciogodzinnego spotkania parlamentarzystów Platformy. W rozmowie z portalem gazeta.pl jeden z polityków zajmujących stanowisko kierownicze w partii ujawnił kulisy tej narady. Najwięcej uwagi poświęcił osobie Grzegorza Schetyny, który zdaniem stronników Borysa Budki dąży do jego detronizacji – to właśnie były przewodniczący PO miał być głównym pomysłodawcą nowych wyborów w partii,  a także stać za akcją zbierania podpisów pod dymisją byłego ministra sprawiedliwości.

Wczoraj Grzegorz (Schetyna) wyglądał na mocno przygaszonego i zaskoczonego negatywnymi opiniami i reakcjami wobec tych, którzy bujają łódką. Nie wyglądał na kogoś, kto jest w bojowym nastroju – twierdził rozmówca gazety.pl

Polityk twierdzi, że Schetyna nie jest obecnie zainteresowany dalszymi losami PO. Posłowi ma zależeć tylko na wyrównaniu rachunków ze swoim następcą. Ma być to według niego przejawem braku pogodzenia się ze zmianą pokoleniową wewnątrz ugrupowania. Jednak póki co były lider ma przegrywać starcie z obecnym przewodniczącym.

Rozmówca przyznaje, że Schetyna jest twardym politykiem, który dobrze czuje się w rozgrywkach wewnątrzpartyjnych, jednak jest też człowiekiem pozbawionym konkretnej wizji dla Polski. Dodaje także, że jeśli były przewodniczący będzie kontynuował swoje dalsze próby obalenia Budki, wówczas będzie musiał się pożegnać z PO.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info/ Gazeta.pl Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij