Świat

LEGO wypuści nowe klocki. Mają uczyć dzieci tolerancji do LGBT i gender

Słynny producent klocków LEGO poinformował o wypuszczeniu pierwszego zestawu poświęconego LGBT i gender. Ma on uczyć dzieci tolerancji.

Nowy zestaw został nazwany „Wszyscy są wspaniali”. Składa się z klocków umożliwiających zbudowanie tęczowej podstawki oraz 11 figurek, z których każda została pomalowana na jeden z jej kolorów. LEGO zdecydowało się na tęczę 11-kolorową, do klasycznej tęczy LGBT dodano bladoniebieski, biały i różowy używane przez gender oraz brązowy i czarny, które mają symbolizować „różnorodność pochodzeń i kolorów skóry w środowisku LGBTQIA+”. LEGO twierdzi, że celowo nie przypisało figurkom żadnych atrybutów płciowych – jedynym wyjątkiem jest fioletowa, którą plastikowa „fryzura” jednoznacznie identyfikuje jako transwestytę.

Autorem nowego zestawu jest zatrudniony przez Lego homoseksualny projektant Matthew Ashton. Twierdzi, że początkowo stworzył ten zestaw tylko dla siebie, jako ozdobę biurkową. Miał on jednak wzbudzić wielkie zainteresowanie innych pracowników LGBT i ostatecznie zdecydowano się, że trafi on do produkcji seryjnej. Ma być dostępny w sklepach 1 czerwca, na początku tzw. miesiąca dumy.

To nie jest pierwszy raz kiedy lego umieszcza propagandę LGBT w swoich zabawkach. W zestawie umożliwiającym zbudowanie repliki Trafalgar Square znalazła się na przykład mała tęczowa flaga. Figurki z serii Brickheadz przedstawiające pana i pannę młodą były natomiast sprzedawane osobno aby ich fani, jak twierdziła firma, mogli stworzyć homoseksualne małżeństwo.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. LEGO

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij