Kraj

Ważny apel samorządowców z Pomorza. Domagali się od senatora szybkiej ratyfikacji FO

19 maja 2021 o godz.11 pod biurem Senatora Kleiny w Lęborku odbyła się konferencja prasowa samorządowców pomorskich, wspieranych przez prawicowe grupy społeczne, instytucje pozarządowe. Przekazano apel do Senatorów o przyspieszenie prac nad ratyfikacją Funduszu Odnowy.

Pół godziny przed planowaną konferencją senator na Facebooku ogłosił, że biuro pracuje zdalnie.

Apel podpisało 250 osób z Pomorza. W większości samorządowcy i działacze społeczni, którym na sercu leży dobro Polski.

 

Lista osób popierających  apel do Senatorów RP z województwa pomorskiego  w sprawie niezwłocznego przyjęcia przez Senat RP  ustawy ratyfikującej unijny Fundusz Odbudowy:

Powiat lęborski:

Łukasz Kuriata – Lębork

Marcin Brodalski – Lębork

Mirosława Kaczyńska -Lębork

Krzysztof Wetta – Lębork

Zbigniew Rudyk – Lębork

Jarosław Walaszkowski – Lębork

Leszek Leciejewski – Lębork

Zenon Drężek – Lębork

Eugeniusz Pałys – Lębork

Zbigniew Wołocznik – Lębork

Hanna Wołocznik – Lębork

Kamila Machola – Lębork

Jan Kużownik – Łeba

Urszula Krygier – Łeba

 

Powiat kartuski:

Tyberiusz Kriger – Kartuzy

Sylwia Leyk – Kartuzy

Andrzej Leyk – Kartuzy

Klaudia Kałużna – Kartuzy

Mirosława Bobkowska – Kartuzy

Jacek Richert – Kartuzy

Aleksandra Pruszak – Kartuzy

Michał Rybiński – Kartuzy

Stanisław Smentoch – Sierakowice

Stanisław Dudek – Stężyca

Mariola Zmudzińska – Żukowo

Jacek Jaromek – Banino

 

Miasto Sopot: 

Bartosz Łapiński – Sopot

Paweł Petkowski – Sopot

Aleksandra Pańka – Sopot

Stanisław Fudakowski – Sopot

Krzysztof Wyszkowski – Sopot

 

Powiat człuchowski:

Mariusz Birosz – Człuchów

Krystyna Waszkiewicz – Człuchów

Henryk Mielewczyk – Człuchów

Jerzy Terechów – Człuchów

Adam Górski – Człuchów

Robert Żołądkiewicz – Człuchów

Krystyna Birosz – Człuchów

Irena Szczepańska – Człuchów

Aleksander Chodorsk – Człuchów

Mariusz Szeliga – Człuchów

Andrzej Remus – Człuchów

Jolanta Remus – Człuchów

Mirosław Zasuwa – Człuchów

Lidia Bojar-Birosz – Człuchów

Irena Fijałkowska-Bojar-Człuchów

 

Miasto Gdynia:

Marcin Bełbot – Gdynia

Marek Dudziński – Gdynia

Paweł Stolarczyk – Gdynia

Danuta Białooka-Kostenecka – Gdynia

Rafał Karlikowski – Gdynia

Piotr Spychalski – Gdynia

Grzegorz Baran – Gdynia

Jerzy Miotke – Gdynia

Andrzej Kołodziej – Gdynia

Aleksander Kozicki – Gdynia

Andrzej Denis – Gdynia

Małgorzata Zwiercan – Gdynia

Roman Zwiercan – Gdynia

Wanda Jagieluk – Gdynia

Katarzyna Stanulewicz – Gdynia

Daniel Gogulski – Gdynia

Elżbieta Gutowska – Gdynia

Beata Iżyłowska – Gdynia

Kazimierz Janiak – Gdynia

Wiesław Jasiński – Gdynia

Mateusz Łęgowski – Gdynia

Aleksandra Mietlicka – Gdynia

Kacper Stachowski – Gdynia

Jan Stańczyk – Gdynia

Romana Wasilewska – Gdynia

Beata Wojtkowiak – Gdynia

Władysław Mularczyk – Gdynia

Jan Schmidt – Gdynia

Martyna Jagieluk – Gdynia

Maria Gałecka – Gdynia

Józef Gałecki – Gdynia

Krzysztof Kuba – Gdynia

Justyna Wróblewska – Gdynia

Ewa Kościuczuk – Gdynia

Małgorzata Żurawka – Gdynia

Krystyna Kmiecik-Baran  – Gdynia

Alicja Szaduro  – Gdynia

Marian Wasilewski  – Gdynia

Franciszek Odorski  – Gdynia

Roman Dambek – Gdynia

Powiat sztumski:

Adam Krupa – Sztum

Łukasz Merchut – Sztum

Zbigniew Pędziwilk – Sztum

Grzegorz Kostrzewa – Sztum

Sylwia Celmer – Sztum

Jarosław Stawny – Stary Dzierzgoń

 

Powiat starogardzki:

Dorota Glanert – Starogard Gdański

Mieczysław Płaczek – Starogard Gdański

Jerzy Marczak – Starogard Gdański

Joachim Choina – Starogard Gdański

Jerzy Fiałek – Lubichowo

Tomasz Boszka – Pinczyn

 

Miasto Gdańsk:

Joanna Gwiazda – Gdańsk

Andrzej Gwiazda – Gdańsk

Hubert Grzegorczyk – Gdańsk

Andrzej Jaworski – Gdańsk

Piotr Żyłko – Gdańsk

Alicja Krasula – Gdańsk

Tomasz Zalewski – Gdańsk

Magdalena Patuła – Gdańsk

Piotr Gierszewski – Gdańsk

Henryk Hałas – Gdańsk

Barbara Imianowska – Gdańsk

Waldemar Jaroszewicz – Gdańsk

Kazimierz Koralewski – Gdańsk

Przemysław Majewski – Gdańsk

Przemysław Malak – Gdańsk

Romuald Plewa – Gdańsk

Karol Rabenda – Gdańsk

Andrzej Skiba – Gdańsk

Elżbieta Strzelczyk – Gdańsk

Wojciech Szwechowicz – Gdańsk

Farid Kefi – Gdańsk

Waldemar Jaroszkiewicz – Gdańsk

Krzysztof Kwasowiec – Gdańsk

Ireneusz Gordon – Gdańsk

Adam Goławski – Gdańsk

Małgorzata Bagińska – Gdańsk

Katarzyna Sulewska – Gdańsk

Powiat kwidzyński:

Arwid Żebrowski – Powiat Kwidzyński

Zbigniew Koban –  Powiat Kwidzyński

Justyna Kozłowska –  Powiat Kwidzyński

Józef Pomykacz –  Powiat Kwidzyński

Piotr Spaczyński –  Powiat Kwidzyński

Jacek Strociak –  Powiat Kwidzyński

Marek Strociak –  Powiat Kwidzyński

Grzegorz Wojtaś –  Powiat Kwidzyński

Bartosz Adamkiewicz –  Powiat Kwidzyński

Andrzej Słowiński –  Powiat Kwidzyński

Mirosław Górski –  Powiat Kwidzyński

Andrzej Rupieta –  Powiat Kwidzyński

Janina Lange – Prabuty

Dorota Tomaszewska – Prabuty

Zbigniew Kondel – Prabuty

Adam Kuncicki – Prabuty

 

Powiat gdański:

Anna Kempa – Trąbki Wielkie

Grzegorz Borkowicz – Trąbki Wielkie

Tomasz Kempa – Powiat Gdański

Marcin Wittner – Powiat Gdański

Ireneusz Lech – Powiat Gdański

Anna Klinkosz – Przywidz

Jacek Klinkosz – Przywidz

Bogdan Oberlan Przywidz

Anna Brożek – Pruszcz Gdański

Ireneusz Szweda – Pruszcz Gdański

Jakub Walaszczyk – Pruszcz Gdański

Renata Walaszczyk – Pruszcz Gdański

Ireneusza Lech – Powiat Gdański

Grzegorz Zieliński – Kolbudy

Jan Dykta – Kolbudy

Ryszard Borowski – Kolbudy

 

Powiat chojnicki:

Bartosz Bluma – Chojnice

Patryk Tobolski – Chojnice

Krzysztof Pestka – Chojnice

Janina Kłosowska – Chojnice

Zdzisław Januszewski – Chojnice

Kazimierz Drewek – Chojnice

Wojciech Rolbiecki – Powiat Chojnicki

Mirosława Dalecka – Powiat Chojnicki

Marek Szmagliński – Powiat Chojnicki

Marek Rodzeń – Powiat Chojnicki

Mariusz Pokrzywiński – Powiat Chojnicki

 

Powiat malborski:

Tomasz Klonowski – Malbork

Krzysztof Grylak – Malbork

Powiat tczewski:

Stanisław Smoliński – Tczew

Piotr Antczak – Tczew

Roman Bojanowski – Tczew

Zbigniew Urban – Tczew

Marika Wohlert – Tczew

Andrzej Zblewski – Tczew

Jarosław Kowalczyk – Tczew

Marian Sarnowski – Tczew

Jarosław Szałajda – Tczew

Jirí Studeny – Powiat Tczewski

Katarzyna Studena – Powiat Tczewski

Tomasz Czerwiński – Pelplin

Konrad Leczkowski – Pelplin

Łukasz Kowalski – Bałdowo

Dariusz Kowalewski – Gniew

Aneta Ewa Kłodda – Gniew

Maciej Czarnecki – Gniew

 

Miasto Słupsk:

Sebastian Irzykowski – Słupsk

Marzena Gmińska – Słupsk

Jacek Gmiński – Słupsk

Zbigniew Adkonis – Słupsk

Łukasz Jaworski – Słupsk

Jacek Szaran – Słupsk

Zbigniew Wojciechowicz – Słupsk

Alicja Łachan-Pioterek – Słupsk

Czesław Łachan – Słupsk

Maria Szróbka – Słupsk

Andrzej Zlot – Słupsk

Tomasz Życki – Słupsk

 

Powiat słupski:

Edward Misiak – Wysoka k/Słupska

Anna Górecka – Ustka

Paweł Pawlak – Kobylnica

Andrzej Zawada – Objazda gm.Ustka

Stanisław Zieliński – Smołdzino

Tomasz Pietrzak – Smołdzino

Przemysław Pietrzak – Smołdzino

 

Powiat bytowski:

Anna Gańska-Lipińska – Bytów

Marek Sildatk – Bytów

Jędrzej Sobol – Bytów

Małgorzata Jutrzenka-Trzebiatowska – Bytów

Elżbieta Pałasz – Bytów

Dariusz Sikorski – Studzienice

Sylwester Owśnicki – Lipnica

 

Powiat kościerski:

Piotr Karczewski – Kościerzyna

Tomasz Dargacz – Kościerzyna

Kazimierz Maszk – Kościerzyna

Andrzej Wronikowski – Kościerzyna

Magdalena Dargacz – Kościerzyna

 

Powiat pucki:

Adam Śliwicki – Puck

Alicja Malottki – Puck

Dariusz Malottki – Puck

Tomasz Majkowski – Wrycza Puck

Aleksandra Hallmann – Gmina Puck

Sławomir Idkowiak – Gmina Puck

Michał Kowalski – Powiat Pucki/Władysławowo

Zygmunt Wiśniewski – Powiat Pucki

Wiesława Buniowska – Jastarnia

Tadeusz Konkel – Jastarnia

Henryk Pozorski – Jastarnia

Paweł Budda – Jastarnia

Halina Budda – Jastarnia

Maria Bolda – Jastarnia

Paweł Bolda – Jastarnia

Justyn Narkowicz – Jastarnia

Krystyna Narkowicz – Jastarnia

 

Powiat wejherowski:

Violetta Mackiewicz-Sasiak – Reda

Mariusz Kreft – Reda

Witold Reclaf – Powiat Wejherowski

Marek Klas – Gmina Wejherowo

Marcin Drewa – Wejherowo

Michał Kryża – Rumia

Florian Mosa – Rumia

Barbara Jasińska – Rumia

 

Powiat nowodworski:

Elwira Mańko – Nowy Dwór Gdański

Ewelina Malinowska – Nowy Dwór Gdański

Marcin Malinowski – Nowy Dwór Gdański

Anna Głowacka – Nowy Dwór Gdański

Piotr Wiatr – Nowy Dwór Gdański

Henryk Ząbek – Nowy Dwór Gdański

Jakub Farinade – Stegna

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij