Publicystyka

Rafał Ziemkiewicz drwi z Platformy Obywatelskiej. “Przegrywy”, “aparatczyki”, “z deficytem dorosłości”

Rafał Ziemkiewicz znany jest ze swoich ostrych komentarzy. Dziennikarz od dawna nie ma litości dla indolencji polityków. Nie dziwi zatem fakt, że ostatnie zawirowania wokół Platformy Obywatelskiej ocenia z typową dla siebie uszczypliwością. 

– Mówiąc poważnie, PO ma taki wybór: kolejny przegryw a la Budka, bezbarwny aparatczyk w rodzaju Siemoniaka albo outsourcing. Tylko ta trzecia opcja daje jakąś szansę – problem, że prawie wszystkie autorytety “tenkrajowców” zdążyły już stracić powagę, pajacując z “opozycją uliczną” – napisał na Twitterze.

Publicysta nie ma złudzeń, że w chwili obecnej, w największej partii opozycyjnej brakuje kandydata na lidera, który mógłby ją wydobyć z obecnego kryzysu. Polityków pokroju Borysa Budki nazywa “przegrywami”, innych, podając za wzór byłego szefa MON Tomasza Siemioniaka uważa za bezbarwnych aparatczyków. Niewielkie szanse widzi też w transferze z “zewnątrz, uważając, że “prawie wszystkie autorytety” się skompromitowały, podczas pasma ulicznych protestów.

Według Ziemkiewicza ratunkiem dla PO nie będzie też Radek Sikorski, jak zasugerował jeden z użytkowników komentujących jego post. Według autora “Michnikowszyzny” były szef polskiej dyplomacji cierpi na jeden poważny deficyt – deficyt dorosłości.

Źródło: Autor: gp
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij