Kraj

Jaśkowiak wpadł w furię i wyzywa ludzi od “cymbałów”. O co chodzi prezydentowi Poznania?

Jacek Jaśkowiak udzielił mocnego wywiadu dla Radia Poznań, w którym poruszył temat antyszczepionkowców. Prezydent Poznania nie stronił od ostrej krytyki przeciwników szczepień, nazywając ich nawet “cymbałami”.

Polityk, jak sam przyznaje, jest ogromnym zwolennikiem szczepień i uważa, że polskie władze powinny nałożyć na obywateli taki obowiązek. Jednocześnie należy do grona największych krytyków antyszczepionkowców, nie przyjmując żadnego z ich argumentów dotyczących wolności wyboru czy przywoływanym często przez nich art. 39 Konstytucji mówiącym o zakazie przeprowadzania bez dobrowolnej zgody obywatela eksperymentu naukowego, w tym medycznego. Jego zdaniem temat szczepionek to przykład “kończącej się wolności człowieka, kiedy zaczyna się wolność drugiego”.

-To jest również wolność tych, którzy się zaszczepili, żeby móc być wolnym od ryzyka zarażenia przez cymbałów, którzy czerpią wiedzą z Facebooka i są po prostu nieroztropni –powiedział polityk PO.

Stwierdził nawet, że jest gotów zawiesić na długi okres czasu lub nawet zakończyć wszelkie relacje osobiste, jeśli ktoś z jego znajomych jest przeciwnikiem szczepień.

Jego deklaracja spotkała się z mieszanymi odbiorami wśród radnych Poznania, a także krytyką ze strony internautów, którym nie podoba się sposób, w jaki samorządowiec wyraża się na temat osób odmawiających szczepienia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Radio Poznań Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij