Kraj

Znamy odpowiedź PO na program Polski Ład

Program Polski Ład wzbudził głęboką dyskusję wśród Polaków, w tym także sprzeciwy ze strony polityków Koalicji Obywatelskiej. Jednak działacze tej formacji na razie nie mają w planach żadnej konwencji, w której poruszony zostanie temat rządowego planu, a jedynym krokiem przez nich podjętym jest utworzenie specjalnego zespołu monitorującego – informuje “Wirtualna Polska”.

Poseł Cezary Tomczyk w rozmowie “WP” potwierdził, że jego partia powołała zespół mający na celu monitorowanie każdej zmiany, wprowadzanej przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Na jego czele ma stanąć Izabela Leszczyna. Dotyczy to przede wszystkim propozycji przedstawionych podczas sobotniej konwencji, na której został ogłoszony społeczno-ekonomiczny plan funkcjonujący pod nazwą Polski Ład. Do najważniejszych zalicza się: podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, zwiększenie drugiego progu podatkowego z 85 tysięcy do 120 tysięcy, likwidacja tzw. umów śmieciowych, emerytura do 2500 złotych wolna od podatku, zerowy podatek dla osób pracujących w wieku emerytalnym, ułatwienia w zakresie otrzymywania kredytów na mieszkanie czy nowe świadczenia socjalne dla rodziców małych dzieci.

– Podtrzymujemy potrzebę przeprowadzenia debat na temat każdego działu z programu PiS. Od początku roku prezentujemy kolejne odsłony programowe dotyczące przyszłości – mówił Tomczyk, który wymieniał propozycje pomocy dla przedsiębiorców czy służby zdrowia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ WP Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Wykopała w ogrodzie kamień. Czekało ją niecodzienne odkrycie

0 0

Rosyjska ambasada grozi Szwecji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij