Świat

Współpracownik lewicowej telewizji okazał się miłośnikiem Hitlera

Lewicowa telewizja CNN znalazła się w ogniu krytyki. Okazało się bowiem, że jeden z jej współpracowników jest wielkim fanem Adolfa Hitlera – i nie boi się tego publicznie okazywać.

Mieszkający w Pakistanie Adeel Raja zaczął współpracować z telewizją CNN w 2013 roku. W ich serwisie internetowym można znaleźć wiele artykułów których był autorem lub współautorem, ostatni z nich został opublikowany we wrześniu zeszłego roku.

Z powodu eskalacji konfliktu między Izraelem i Hamasem Raja stał się bardzo aktywny w mediach społecznościowych, wyraźnie wspierając jedną ze stron. W niedzielę napisał na swoim Twitterze, że „świat potrzebuje dzisiaj Hitlera”. Po fali oburzenia usunął tego twitta.

Internauci odkryli, że to nie był jedyny jego wpis chwalący narodowo-socjalistycznego zbrodniarza. Podczas finału Pucharu Świata w 2014 roku napisał na przykład, że kibicuje Niemcom tylko dlatego, że „Hitler był Niemcem i dobrze postąpił z tymi Żydami”. Dzień później napisał „hail Hitler”. Tego samego dnia zgodził się również z opinią innego użytkownika Twittera, że „wewnętrzny Hitler wśród Niemców musi znowu się pojawić”.

Kiedy o jego komentarzach zrobiło się głośno rzecznik prasowy CNN Matt Dornic powiedział portalowi Washington Examiner, że nigdy nie słyszał o takim pracowniku ale przyjrzy się sprawie. W niedzielę wieczór w oświadczeniu dla Fox News CNN powiedziała, że Raja nigdy nie był ich pracownikiem i pomagał jedynie w zbieraniu informacji w Islamabadzie. Stwierdzili jednak, że w świetle tych komentarzy zerwą z nim jakąkolwiek współpracę.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij