Kraj

Ruszają szczepienia dla nastolatków. Ministerstwo Zdrowia udostępniło już specjalny kwestionariusz

Od poniedziałku ruszają rejestracje na szczepienia przeciwko Covid-19 dla grupy 16+. Na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawił się specjalny kwestionariusz.

Warunkiem do zaszczepienia się osób w wieku 16 i 17 lat, jest zgoda rodziców lub opiekunów. Na stronie MZ jest już dostępny formularz, który przed szczepieniem musza oni wypełnić. Nie jest on równoznaczny z rejestracją na szczepienie. Ma on formę wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw Covid-19.

„Dziś udostępniamy kwestionariusz dla 16 i 17-latków a od jutra będzie można zarejestrować się na szczepienie” – napisał Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Dokument wymaga uzupełnienia takich informacji jak, dane osobowe nastolatka i jego opiekuna prawnego, podstawowe informacje medyczne dotyczące testów na koronawirusa oraz niepokojących objawów i uczuleń. W formularzu należy również podać wszelkie inne informacje dotyczące przeciwskazań do szczepienia. Wersja kwestionariusza zwiera również uzupełnienie o zgodę na szczepienie.

Jeżeli osoba nastoletnia przyjdzie na sczepienie bez wypełnionego formularza i wymaganej zgody, będzie możliwość wypełnienia go w punkcie szczepień. Wówczas wymagana jest obecność opiekuna prawnego, który wyrazi zgodę na szczepienie.

Na szczepienie można rejestrować się telefonicznie pod numerem całodobowej infolinii 989, wysyłając SMS-a na numer 880-333-333, poprzez system e-Rejestracji, Internetowe Konto Pacjenta lub w punkcie szczepień.

Źródło: Stefczyk.info Autor: MS
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij