Kraj

Tusk miał nakłaniać PO do zablokowania KPO, żeby… obalić PiS. “Powiedział, że ustawę można głosować kilkukrotnie”

Stanisław Karczewski był gościem w Programie 1 Polskiego Radia, gdzie poruszył temat ostatnich zawirowań wokół Funduszu Odbudowy. Były marszałek Senatu twierdzi, że w tej sprawie mocno interweniował Donald Tusk, który nakłaniał polityków Koalicji Obywatelskiej, aby głosowali przeciwko. Wszystko po to, żeby obalić rząd Zjednoczonej Prawicy.

Senator Prawa i Sprawiedliwości nie krył oburzenia, iż na ostatnim posiedzeniu izby wyższej nie została poruszona kwestia ustawy ratyfikacyjnej, chociaż był na to czas. Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją Tomasz Grodzkiego procedowanie na Funduszem Odbudowy odbędzie się 27 maja.

– Pan marszałek powiedział, że jest tak obszerne posiedzenie, bardzo dużo punktów, bogaty porządek obrad i to uniemożliwia nam debatowanie. Po prostu kłamał – powiedział Karczewski.

Polityk przypomniał, iż Polska otrzymała od Unii Europejskiej olbrzymie środki finansowe na odbudowę po kryzysie spowodowanym przez pandemię koronawirusa. Na unijne fundusze czekają przede wszystkim Polacy, którzy najbardziej ucierpieli przez epidemię Covid-19.

Jak jednak twierdzi, wiele w tej kwestii miał do powiedzenia szef Europejskiej Partii Ludowej.

Przypomnijmy, że to Donald Tusk powiedział, że ustawę ratyfikacyjną można głosować kilkakrotnie i najpierw można głosować przeciwko, a kiedy obali się rząd PiS i przejmie władzę, to można tę ustawę przyjąć – powiedział Karczewski –  To była dyrektywa płynąca z Brukseli wskazująca na to, że PO zaplątała się sama.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info/ Polskie Radio Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij