Kraj

Niepokojące doniesienia. Al-Kaida planuje zamachy w Polsce?

Zgodnie z informacjami Wirtualnej Polski Europa, w tym także nasz kraj, znalazły się na celowniku Al-Kaidy. Polskie służby miały otrzymać ostrzeżenie o potencjalnych zamachach, które planują przeprowadzić na terytorium RP terroryści.

-Wydział Kryminalny Biura Kryminalnego KGP uzyskał, za pośrednictwem Wydziału d/w z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP, informację przesłana przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX o możliwym zagrożeniu przeprowadzenia ataków terrorystycznych na funkcjonariuszy policji w krajach zachodnich – brzmi treść dokumentu, jaki mieli otrzymać w ubiegłym tygodniu umundurowani funkcjonariusze.

Sytuację skomentował w rozmowie z WP rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka. Mężczyzna potwierdził, iż polskie służby otrzymały ostrzeżenie o planowanych przez terrorystów zamachach w Polsce. Podobnie jak pracownicy europejskich formacji mundurowych.

Ciarka stwierdził również, iż są podejmowane obecnie odpowiednie kroki w celu zapobieżenia potencjalnym atakom, jednak ze względu na bezpieczeństwo państwa, a także funkcjonariuszy, nie może ujawnić zbyt wielu szczegółów.

Według ustaleń hiszpańskich mediów organizacją, która ma odpowiadać za przeprowadzenie ataków w Europie, jest Al-Kaida. To właśnie na łamach czasopisma “The Wolves of Manhattan Magazine”, powiązanego z grupą terrorystyczną, miało się pojawić wezwanie do zamachów na funkcjonariuszy w całej Europie. Obiecują także sowite wynagrodzenie za zabójstwa policjantów – ok.60 tysięcy euro za jedną ofiarę. Warunkiem jest to, że ma być on chrześcijaninem, Żydem albo ateistą.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ Wirtualna Polska Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij