Świat

Strzelanina i wybuch w szkole w Kazaniu. Nie żyje kilkanaście osób

Według rosyjskich źródeł co najmniej jedenaście osób zginęło w strzelaninie w gimnazjum w Kazaniu, głównym mieście republiki Tatarstanu wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej. Sprawców było prawdopodobnie dwóch. 

Pierwotnie agencja Interfax informowała o dziewięciu ofiarach śmiertelnych. Później agencja RIA Nowosti podała, że zginęło sześcioro uczniów i nauczyciel. W kolejnych depeszach z rosyjskich agencji pisano o jedenastu ofiarach.

Według agencji TASS nastolatek, który otworzył ogień został zatrzymany. Media informowały także, że w szkole doszło do wybuchu. Trwa ewakuacja dzieci z budynku szkoły.

Po godzinie 9:30 czasu środkowoeuropejskiego “Kommiersant” poinformował, że drugi sprawca wtorkowej strzelaniny w gimnazjum w Kazaniu w Rosji może wciąż przebywać w budynku szkoły i przetrzymywać zakładników. O  10:00 wg rosyjskich mediów drugi sprawca został zastrzelony.

 

Źródło: inf własne / Twitter/Interfax Autor: red.
Fot. Screen Twitter

Polecane artykuły

0 0

Rosyjska ambasada grozi Szwecji

0 0

Policja aresztowała syna znanej prawicowej polityk

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij