Kraj

Platforma robi wszystko, aby opóźnić ratyfikację Funduszu Odbudowy. Grodzki podjął decyzję ws. procedowania nad środkami

Według ustaleń portalu TVP Info Platformie Obywatelskiej ma bardzo zależeć na opóźnieniu wszelkich prac na Funduszem Odbudowy. W tym celu Tomasz Grodzki miał podjąć decyzję, zgodnie z którą ustawa nie będzie procedowana na najbliższym posiedzeniu.

Sejm w ubiegłym tygodniu podjął decyzję o wyrażeniu zgody na ratyfikację Funduszu Odbudowy. W dalszym trybie legislacyjnym ustawa powinna trafić do Senatu, który będzie mógł ją przyjąć w całości, nanieść na nią poprawki albo odrzucić. Już teraz wiadomo jednak, że akt nie będzie procedowany na najbliższym posiedzeniu izby wyższej.

Tomasz Grodzki w rozmowie z “Rzeczpospolitą” przyznał, że porządek obrad Senatu na najbliższym jego posiedzeniu, które odbędzie się 12 maja, został już wcześniej wypełniony. Marszałek przypomina, iż izba ma 30 dni na rozpatrzenie ustawy. Dodatkowo stwierdził, że senatorowie chcą zrobić coś “czego wcześniej nie zrobił Sejm”.

– Po raz kolejny musimy zrobić to, czego nie zrobił Sejm: przeprowadzić szerokie konsultacje ze społeczeństwem, które się nie odbyły, jak twierdzą samorządowcy, wiele korporacji zawodowych, choćby Izba Lekarska. Wcale nie jest powiedziane, czy Krajowy Plan Odbudowy ostanie się w takiej formie, w jakiej został wysłany. Będzie konieczność przygotowania ustawy wdrożeniowej – powiedział Grodzki.

Z tymi oskarżeniami nie zgadza się m.in. Waldemar Buda. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej uważa, iż strona rządowo poświęciła wiele czasu na przeprowadzenie konsultacji społecznych, przypominając między innymi, iż był w tej sprawie kilkukrotnie w Senacie, gdzie rozmawiał z jego członkami na temat Krajowego Planu Odbudowy.

-Zamiast ratyfikacji Senat na najbliższym posiedzeniu w środę zajmie się nowelizacją ustaw o dowodach osobistych czy o ochronie zabytków – informuje z kolei portal TVP Info.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij