Świat

Czarnoskóry włamywacz długo unikał aresztowania bo udawał, że jest biały

Policjanci z Beverly Hills w końcu aresztowali podejrzanego o dokonanie dziesiątek włamań w okolicy. Długo udawało mu się uniknąć aresztowania bo czarnoskóry przestępca przebierał się za białego.

W Południowej Kalifornii doszło w ostatnim czasie do około 30 włamań rabunkowych, których policjantom nie udawało się wyjaśnić. Nie mogli znaleźć ich sprawcy chociaż w kilku wypadkach dał się nagrać przez kamery monitoringu i nie zasłaniał twarzy w trakcie skoków.

Przełom nastąpił dopiero 20 kwietnia, kiedy doszło do włamania na Loma Vista Drive. Kamery zarejestrowały nie tylko sprawcę, który wynosił z mieszkania telewizor, ale także samochód którym się poruszał. 2 maja patrol policji zauważył poszukiwane auto i dokonał jego zatrzymania. Samochód okazał się być tym właściwym, okazało się również, że był skradziony. Za jego kierownicą zamiast poszukiwanego białego włamywacza siedział jednak 33-letni czarnoskóry Rockim Prowell.

Mimo różnicy koloru skóry policjanci postanowili przeszukać jego mieszkanie. Znaleźli tam przedmioty które łączą go z dwoma wcześniejszymi włamaniami. Podczas tego przeszukania odkryli również sekret tego, dlaczego nie zgadzał się kolor skóry. Okazało się, że w trakcie włamań Prowell nosił na sobie silikonową maskę w której wyglądał jak biały mężczyzna. Policjanci przyznali, że dziwiło ich to, że na wszystkich nagraniach miał otwarte usta, ale dopiero po tym przeszukaniu zrozumieli, że powodem tego była maska

Prowell jak na razie usłyszał dwa zarzuty włamania, dwa zarzuty kradzieży i jeden zarzut wandalizmu. Śledczy są jednak przekonani, że brał udział również w wielu innych włamaniach w okolicy. Obecnie poszukują śladów, które pomogą im go z nimi połączyć.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CBS Los Angeles, Canyon News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij