Świat

Szokujące plakaty na ulicach! Nawołują do bojkotu żydowskich sklepów

Akcje rozwieszania plakatów wzywających do bojkotu izraelskich produktów zainicjowały ruchy propalestyńskie działające w Holandii. Na Twitterze pojawiły się oskarżenia o antysemityzm.

Z informacji podanej przez dziennik „Metro” wynika, że za akcją rozwieszania antyizraelskich plakatów stoi BDS, organizacja skupiająca 171 organizacji propalestyńskich.

Plakaty, pod hasłem „Nie kupuj apartheidu!”, zachęcają do bojkotowania izraelskich produktów. „Dzięki tej kampanii chcemy uświadomić konsumentom izraelskie manipulacje. Izraelscy przedsiębiorcy w dużej mierze kontrolują lukratywne uprawy daktyli na okupowanych terytoriach palestyńskich” – czytamy na stronie BDS.

Jak informuje „Metro” akcja wywołała oburzenie na Twitterze. Inicjatorom zarzucono antysemityzm i przypomniano, że podczas prześladowań Żydów również namawiano do bojkotu produktów żydowskich.

 

Źródło: (PAP) Autor: Andrzej Pawluszek z Amsterdamu 
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij