Gospodarka

PKO chwali się nowym, historycznym rekordem wartości aktywów TFI. “Wartość aktywów zarządzanych przez PKO TFI przekroczyła 38 mld zł”

– Na koniec kwietnia tego roku wartość aktywów zarządzanych przez PKO TFI przekroczyła 38 mld zł. To najwyższy poziom w historii TFI. W samym PPK wartość zgromadzonych aktywów wynosi ok. 1,5 mld zł (dane na 30.04.2021). W ciągu czterech miesięcy sprzedaż netto spółki osiągnęła ponad 4 mld zł – czytamy w komunikacie prasowym PKO BP.

W cytowanym komunikacie Piotr Żochowski, prezes PKO TFI tłumaczy:

– Od połowy zeszłego roku obserwowaliśmy wzrost zainteresowania funduszami inwestycyjnymi. Sprzyja temu niski poziom stóp procentowych. Początkowo inwestorzy interesowali się głównie funduszami papierów dłużnych, ale już np. w tym roku bardzo wyraźnie widać wzrost zainteresowania funduszami z udziałem akcji. Dodatkowo bardzo pozytywny wpływ na wysokość naszych aktywów miało przejęcie zarządzania Funduszem Własności Pracowniczej PKP SFIO, którego aktywa na koniec kwietnia br. przekroczyły 800 mln zł.

Z kolei Łukasz Kwiecień, wiceprezes zarządu PKO TFI,  tłumaczy, że sprzedaż netto tylko w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku przekroczyła aż 4 miliardy złotych, co jest zasługą “świetnej współpracy z naszym największym i najważniejszym dystrybutorem – PKO Bankiem Polskim”.

– Na wzrost naszych aktywów w zarządzaniu wpływ mają także konsekwentnie rozwijane przez nas programy systematycznego inwestowania – PPE, PPK, IKZE i IKE. Grono naszych klientów powiększa się również o kolejne firmy lokujące swoje nadwyżki finansowe w funduszach PKO TFI – informuje Kwiecień.

Ponadto  komunikacie czytamy, iż rośnie wartość środków gromadzonych przez uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych. Według najnowszych dostępnych obecnie danych, opublikowanych przez Analizy.pl na koniec marca br., PKO TFI posiadało 33,6 proc. udział w rynku aktywów PPK. PKO TFI jest największym zarządzającym funduszami detalicznymi w Polsce. Mamy już ponad 1,5 mln klientów indywidualnych i zarządza aktywami o wartości ponad 38 mld zł.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij