Świat

Nowe fakty o rozwodzie Billa Gatesa. Po ślubie spotykał się z byłą dziewczyną, jego żona nie chce alimentów

Wyszło na jaw, że długo po swoim ślubie Bill Gates spędzał co najmniej jeden weekend w roku ze swoją byłą partnerką. Co więcej media ujawniły, że nie podpisał ze swoją żoną intercyzy, co może mieć ogromne znaczenie przy podziale majątku po rozwodzie.

Bill i Melinda Gatesowie we wspólnym oświadczeniu ujawnili w poniedziałek, że po 27 latach małżeństwa postanowili się rozwieźć. Wiadomość o tym zaskoczyła wiele osób – jeszcze dwa tygodnie temu wspólnie wystąpili na evencie dla lekarzy i nie wyglądali na skłóconych. Sprawa wzbudziła rzecz jasna wielkie zainteresowanie, a media odkryły teraz, że Gates miał mocno niecodzienny układ ze swoją byłą partnerką.

Gates poznał swoją przyszłą żonę Melindę w 1987 roku na konferencji prasowej. Była wtedy jego pracownikiem, managerem projektów w Microsofcie. W tym samym roku rozstał się ze swoją partnerką, o pięć lat starszą bizneswoman Ann Winblad. Był z nią w związku przez trzy lata, chociaż przez większość czasu był to związek na odległość gdyż mieszkali w różnych miastach. Rozstali się, gdyż Winblad chciała ślubu a Gates nie był na niego gotowy.

Teraz media odkryły, że po rozstaniu stosunki między nimi były mocno niecodzienne. Nie było to żadną tajemnicą, oboje wspominali o tym w wywiadach, ale dopiero zainteresowanie wokół rozwodu Gatesa sprawiło, że dziennikarze zbudowali z tych wywiadów cały obraz. Gates i Winblad po rozstaniu pozostali w przyjacielskich stosunkach. Na tyle przyjacielskich, że Gates miał ją pytać o tym, co sądzi o Melindzie i ich ewentualnym związku zanim jej się ośwadczył. Ta miała go przekonywać, że to dobry pomysł, gdyż Melinda jest wystarczająco inteligentna dla niego.

Najciekawsze jest jednak to, że nawet po swoim ślubie Gates spędzał z Winblad jeden weekend w roku w jej domku letniskowym w Północnej Karolinie. Podczas tych weekendów mieli dyskutować o fizyce, jeździć plażowymi gokartami, latać na lotniach czy spacerować. Ich znajomi twierdzą, że wydawało im się to dziwne, ale żadne z nich nie robiło z tego tajemnicy a zarówno Melinda jak i mąż Winblad, młodszy od niej o siedem lat prywatny detektyw Edward Alex Kline, nie mieli nic przeciwko. Wiadomo też, że jeszcze co najmniej w 1997 roku wśród nielicznych prywatnych zdjęć w gabinecie Gatesa było zdjęcie Winblad i zdjęcie z ich wspólnej wycieczki do Indonezji.

Nie wiadomo na ile niecodzienny związek z Winblad wpłynął na ich małżeństwo. Oboje są w tej sprawie dość mocno skryci. W pozwie rozwodowym do którego dotarli dziennikarze Fox News napisali jedynie, że ich pożycie małżeńskie skończyło się w dniu, w którym podpisali umowę o separacji – której nie ujawnili publicznie – i nie da się go już naprawić.

W tym samym pozwie Melinda zrezygnowała z przysługującego jej prawa do alimentów, co jest sensowne biorąc pod uwagę, że ich dzieci są już pełnoletnie. Wiele osób zaskoczyło jednak coś innego. Bill najwyraźniej tak wierzył, że jego małżeństwo przetrwa, że nie podpisał przed nim intercyzy. Wielu komentatorów przyjęło to z niedowierzaniem gdyż Gates w dniu swojego ślubu nie był wprawdzie jeszcze najbogatszym człowiekiem na świece, ale zdążył już zarobić swój pierwszy miliard dolarów, a tak bogaci ludzie zwykle spisują intercyzę aby zabezpieczyć się w razie rozpadu małżeństwa.

Brak intercyzy oznacza, że Melinda Gates wkrótce może stać się bardzo bogatą rozwódką. Ich wspólny majątek szacowany jest bowiem na 130 miliardów dolarów. Obejmuje między innymi duży pakiet akcji Microsoftu, pięć luksusowych posiadłości, flotę limuzyn i prywatnych odrzutowców czy wreszcie kolekcję sztuki, której głównym elementem jest warty 30 milionów dolarów szkicownik Leonarda Da Vinci. Teraz będą negocjować jak podzielić ten majątek, ale jeśli nie dojdą do porozumienia, to zadecyduje o tym sąd. W stanie Waszyngton, gdzie mieszkają, w takich sytuacjach sędziowie zwykle dzielą wspólny majątek na równe połowy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Mail, Fox News Autor: WM
Fot. PAP/EPA/ANDREW GOMBERT

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij