Kraj

Czarzasty bezlitosny dla PO i Giertycha. Prawnik nie pozostał mu dłużny: “Powinieneś się ze wstydu zaczerwienić hipokryto!”

Ciąg dalszy wojny na opozycji. W porannym wywiadzie dla Radia Zet Włodzimierz Czarzasty nie szczędził słów krytyki pod adresem Koalicji Obywatelskiej, a zwłaszcza jej lidera – Borysa Budki. Oberwało się także Radosławowi Sikorskiemu oraz Romanowi Giertychowi. Ostatniego z nich mocno wyprowadziły z równowagi słowa szefa SLD, czemu dał wyraz na Twitterze.

Sejm przyjął we wtorek Krajowy Plan Odbudowy. Za rządowym projektem opowiedziało się 290 posłów – poparł go PiS (bez Solidarnej Polski), niemal wszyscy posłowie Lewicy, PSL i Kukiz’15, a także całe koło Polski 2050. Przeciwko była wspomniana Solidarna Polska i Konfederacja, natomiast od głosu wstrzymali się prawie wszyscy parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej.

W rozmowie z Radiem Zet Włodzimierz Czarzasty był wdzięczny, że większość ugrupowań opozycyjnych było za ratyfikowaniem KPO. Zdementował informację o rzekomym wejściu w koalicję z PiS, a także odniósł się do wszystkich polityków PO, którzy poprzez głosowanie w kwestii funduszy europejskich upatrywali szansę na obalenie rządu Zjednoczonej Prawicy. Szef SLD zasugerował, iż nie był to odpowiedni moment na tego typu praktyki, a jeśli formacja Budki chce odsunąć rząd Morawieckiego od władzy, wówczas powinni zgłosić stosowne wotum nieufności, które Lewica by poparła.

Nie opowiadajcie ludziom, że gdyby nie dostali pieniędzy, głosowali tak, jak wy, to ten rząd by się przewrócił. Zgłoście konstruktywne wotum nieufności. Zobaczycie, jak będzie głosował w tej sprawie pan Zbigniew Ziobro i wasza wielka nadzieja, pan Jarosław Gowin – powiedział wicemarszałek.

Czarzasty wskazywał na znaczące pogorszenie relacji pomiędzy jego ugrupowaniem, a KO. Wskazywał, że szef PO podczas wczorajszego wystąpienia z 10 minut aż 8 przeznaczył na krytykę Lewicy. “Adrian Zandberg z dziesięciu minut jedno zdanie przeznaczył do pana Budki” – mówił lider Lewicy, który twierdził również, iż pomiędzy obydwiema frakcjami od dawna nie było komunikacji. W przeciwieństwie do PiS.

-10 marca, jako jedyna partia, złożyliśmy wszystkie postulaty, 60 stron. Następnie rozpoczęliśmy konsultacje. 29 marca złożyliśmy wszystkie postulaty. W kwietniu zadzwoniłem do pana Michała Dworczyka i zapytałem: co z naszymi postulatami? Dostałem info po kilku godzinach, że specjaliści mogliby usiąść i ustalić, co jest dla nas ważne. Na nasze zaproszenie, na naszych warunkach w Sejmie spotkaliśmy się z panem premierem i ustaliliśmy 6 punktów. Te punkty zostały w sposób niezmienny i nieodwołany wpisane do Krajowego Planu Odbudowy i wysłane do Komisji Europejskiej – mówił Czarzasty.

Polityk zakpił także z Romana Giertycha i Radosława Sikorskiego, którzy aktywnie atakowali Lewicę w ostatnich dniach. Jego zdaniem obydwoje “muszą nadrabiać to, jak byli w rządzie Jarosława Kaczyńskiego”. Nie zgadza się przede wszystkim na przyrównywanie rozmów Zjednoczonej Prawicy i Lewicy z paktem Ribbentrop-Mołotow.

Radek, stuknij się w głowę! Pakt to 7 mln ofiar śmiertelnych. Co ty w ogóle masz w tej głowie? Do podstawówki, naucz się historii. [Giertych] napisał, że głosowaliśmy za, bo kazały nam służby rosyjskie. Romek, spotkajcie się z Radkiem, stuknijcie się w głowę. Jeden drugiego, a drugi pierwszego. Zejdźcie na ziemię! – powiedział Czarzasty.

Do wypowiedzi posła odniósł się za pośrednictwem Twittera były szef LPR.

-Włodek Czarzasty, który w 2009 (czyli już po sprawie Blidy, Leppera, Sawickiej i innych) zawarł koalicję z PiS i podzielił TVP i razem obsadził z nimi zarząd, zarzuca mi i Sikorskiemu, że w 2005 weszliśmy do rządu z PiS. Powinieneś się ze wstydu zaczerwienić hipokryto! – napisał Giertych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Radio Zet/ Niezależna/ twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij