Publicystyka

Nie odpuściła nawet w święto Konstytucji 3 maja. Jachira urządziła kolejną prowokację w Sejmie

Klaudia Jachira jest z pewnością jedną z najbardziej rozpoznawalnych posłanek obecnej kadencji Sejmu. Niestety, najczęściej daje się poznać z tej złej strony, poprzez urządzanie prowokacji czy happeningów wymierzonych przeciwko rządowi Zjednoczonej Prawicy. Parlamentarzystka nie przepuszcza prawie żadnej okazji, aby uderzyć w formację Jarosława Kaczyńskiego. Nawet podczas obchodów świąt narodowych.

Dzisiejsze obchody 230. rocznicy przyjęcia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 maja zostały uczczone podczas wspólnego posiedzenia obydwóch izb Parlamentu. Na sejmowej mównicy wystąpili prezydenci Polski i Litwy – Andrzej Duda oraz Gitanasa Nausėdy, którzy podkreślali wagę tego historycznego wydarzenia.

Ich przemówienie nie obyło się bez prowokacji ze strony opozycji, a konkretniej – Klaudii Jachiry. Posłanka KO już rano zapowiadała, że wybiera się do Sejmu aby wysłuchać wystąpienia Andrzeja Dudy. Stwierdziła nawet, że dzisiejsze święto jest bardzo aktualne, gdyż dziś, jak przed laty, “również mamy Targowicę”.

W pewnym momencie parlamentarzystka postanowiła wstać i wznieść do góry szalik z napisem “Konstytucja”, który Jachira używała już kilka razy wcześniej, podczas innych happeningów. Co jeszcze ciekawe działaczka KO uznała, że Polska powinna się “wstydzić”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol/ Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij