Świat

Łódź z nielegalnymi imigrantami rozbiła się blisko brzegu. Są ofiary śmiertelne

W niedzielę rano przy wybrzeżu San Diego doszło do zatonięcia łodzi z nielegalnymi imigrantami. Cztery osoby straciły życie a jedna jest w stanie krytycznym.

Do zdarzenia doszło ok. 10:15 rano w pobliżu Point Loma. Plażowicze i załoga przepływającego w pobliżu statku zauważyli osiadłą na przybrzeżnych kamieniach niewielką łódź. Takie łodzie często są używane przez Ratownicy, straż przybrzeżna i inne agencje, które zostały o nim powiadomione rozpoczęły akcję ratunkową. Na miejsce katastrofy wysłano niemal 100 osób, osiem wozów strażackich i 10 medyków.

Warunki pogodowe były dosyć trudne i kiedy ratownicy dotarli na miejsce trudno było już dostrzec łódź – rozbijające się o nią fale rozwaliły ją na drobne kawałki. Części pasażerów udało się dotrzeć do brzegu a część została podjęta z wody przez ratowników, co najmniej 4 osoby się utopiły. 25 kolejnych odniosło obrażenia, wielu wymagało hospitalizacji. Większość dała radę dojść o własnych siłach do czekających ambulansów, ale w siedmiu przypadkach konieczna była reanimacja a jedna osoba jest w stanie krytycznym. Ratownicy uważają, że na pokładzie nie było nikogo innego, ale profilaktycznie szukali przez kilka godzin ewentualnych ofiar.

Służby podejrzewają, że na pokładzie łodzi znajdowali się nielegalni imigranci, którzy próbowali się dostać nielegalnie do USA. Liczba takich łodzi przejmowanych przez służby graniczne w ostatnim czasie znacznie wzrosła. Na razie nie ujawniono jednak z jakiego państwa pochodzą. Nieoficjalnie wiadomo, że przemytnik, który prowadził tę łódź, został aresztowany i jest obecnie przesłuchiwany.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAPABC News Autor: WM
Fot. PAP/EPA/SDFD HANDOUT

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij