Kraj

Zaskakująca deklaracja Lubnauer: “To naturalny lider opozycji i kandydat na premiera”

Katarzyna Lubnauer była gościem Polsat News, gdzie wiele uwagi poświęciła na tematy związane z kolejnymi wyborami parlamentarnymi. Oprócz prób przekonywania, iż potrzebne jest zjednoczenie opozycji do zwycięstwa, wskazała również kto, jej zdaniem, jest liderem opozycji i kandydatem na premiera.

Była szefowa Nowoczesnej przyznała, że czuła się zawiedziona przejściem Pauliny Henning-Kloski do Polski 2050. Wierzy jednak, że dzięki takim osobom, jak wspomniana posłanka, a także Joanna Mucha czy Hanna Gill-Piątek ” uda się Hołownię przesunąć w kierunku liberalnego centrum”.

Jak sama stwierdziła partia starała się zatrzymać parlamentarzystkę w swoich szeregach, oferując jej większą samodzielność oraz zaangażowanie w sprawy gospodarcze. Jednak w jej opinii ugrupowanie wyszło zbyt późno z tymi propozycjami, a sama Henning-Kloska miała “ulec urokowi” budowania nowej partii. Starała się jednak unikać uznawania tego transferu politycznego za “wrogie przejęcie” twierdząc, iż w polskiej polityce jest to “smutna norma”.

Posłanka liczy bardzo, iż uda się przekonać Polskę 2050 do współpracy oraz utworzenia “Koalicji 276” podkreślając, iż głównym celem takiej formacji będzie odrzucanie wet Andrzeja Dudy. Jej zdaniem koalicyjność w przypadku opozycji ma sens, czego dowodem ma być utrzymanie połowy sejmików i wygranie w dużych miastach podczas wyborów samorządowych czy odbicie Senatu.

W pewnym momencie Lubnauer została zapytana o to, kto jest liderem opozycji. Jej faworytem jest obecnie prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski.

-Dziś największe szanse ma Rafał Trzaskowski, ponieważ tylko on wszedł do drugiej tury wyborów prezydenckich i zdobył ponad 10 mln głosów. To naturalny lider, kandydat na premiera. Ale mamy 2021 roku, a wybory są planowane na 2023 – powiedziała posłanka.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij