Kraj

Zastanawiająca wypowiedź Kidawy-Błońskiej. Platforma będzie chciała wprowadzić “czwartą przesłankę” ws. aborcji?

Do tej pory nie jest znane oficjalne stanowisko Platformy Obywatelskiej ws. aborcji. Jednak zgodnie z medialnymi doniesieniami partia będzie nie tylko dążyła do przywrócenia poprzedniego kompromisu aborcyjnego, ale również będzie opowiadała się za znaczącą liberalizacją przepisów w tej kwestii.

Małgorzata Kidawa-Błońska, stojąca na czele zespołu, który ma opracować oficjalne stanowisko PO ws. aborcji, udzieliła wywiadu dla Radia Zet, w którym opowiedziała o przebiegu dotychczasowych prac. Wicemarszałek Sejmu wyznała, iż jej partia będzie opowiadała się co najmniej za przywróceniem poprzedniego kompromisu dopuszczającym stosowanie tzw. aborcji eugenicznej, która została uznana przez Trybunał Konstytucyjny za niezgodną z ustawą zasadniczą.

Jednakże była kandydatka na prezydenta dodała również, iż jej zespół rozważa znaczącą liberalizację dotychczasowych przepisów dotyczących aborcji. “Rozważamy czwartą przesłankę, żeby kobieta miała prawo wyboru w trudnej sytuacji pod pewnymi warunkami” – powiedziała Kidawa-Błońska.

Na razie jednak nie wiadomo, kiedy jej zespół przedstawi oficjalne stanowisko partii w tym temacie. Posłanka Koalicji Obywatelskiej zapewniła jednak, iż nastąpi to “wkrótce”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ Radio Zet Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij