Publicystyka

Konfederacja promuje walkę z restrykcjami zdjęciami kobiet, internauci ich wyśmiali

W internecie pojawił się projekt ustawy, która zniosłaby pandemiczne ograniczenia. Oficjalny profil Konfederacji na Twitterze dołączył do jej akcji promocyjnej – ale sposób w jaki to zrobili wywołał kpiny ze strony internautów.

Politycy Konfederacji stworzyli projekt ustawy,  która de facto zniosłaby większość restrykcji nałożonych na firmy w celu walki z pandemią. Gdyby weszła w życie, to wszystkie firmy, które zamknięto ze względów bezpieczeństwa zostałyby otwarte. Dodatkowo rząd nie mógłby odmówić pomocy publicznej tym firmom, które łamią restrykcje. Chcą wprowadzić tą ustawę jako obywatelską i dlatego zbierają teraz podpisy na listach poparcie – potrzebne im będzie co najmniej 100 tysięcy.

Twitterowa influencerka Alicja Grubba postanowiła wypromować tę akcję. Jej pomysł polega na tym, że kobiety mają sobie robić zdjęcia z kartką, na której znajdują się promujące ją hasztagi, i następnie nominować kolejne kobiety do zrobienia tego samego. „Dziewczyny! Stawiamy gospodarkę na nogi!” – napisała – „Zrób sobie zdjęcie z kartką z napisem #otwieraMY i #PodpiszSię i pokaż, że polska gospodarka stoi na silnych, kobiecych nogach!”

Jej akcja spotkała się z pewnym odzewem.

Stała się również obiektem krytyki. Co ciekawe krytykują ją osoby o diametralnie różnych poglądach.

Większość internautów potraktowała ją jednak jako pretekst do kpin.

W końcu o tej akcji poinformował oficjalny profil Konfederacji na Twitterze.

Większości internautów jednak się to nie spodobało.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij