Publicystyka

Płód przyrównany do choroby lub pasożyta. Skandaliczny wpis Żukowskiej

Anna-Maria Żukowska rozpoczęła na Twitterze dyskusję nt. aborcji. W odpowiedzi na komentarz jednej z internautek była rzecznik Lewicy podzieliła się szokującym poglądem.

Posłanka postanowiła na Twitterze odpowiedzieć na pytanie “Czym jest aborcja?”. W tym celu udostępniła swój poprzedni wpis, zgodnie w którym uznała, że “przerywanie ciąży jest jest po prostu doświadczeniem fizjologicznym, kulturowym i społecznym milionów kobiet  na całym świecie”, dodając przy tym, iż aborcja nie dotyczy jedynie kobiet.

-Trzeba ją też odmedykalizować, jak i poród. Aborcja przeprowadzana na wczesnym etapie ciąży, farmakologicznie, to nawet nie jest zabieg! – czytamy w jej wpisie.

Była rzecznik Lewicy doczekała się kilku odpowiedzi pod swoim postem. W jednym z nich internautka przyznała, iż “czasem ją nosi, gdy czyta wywody, jak to aborcja jest zabiegiem medycznym”.

Na ten komentarz zareagowała sama Żukowska, która podzieliła się bardzo kontrowersyjnym poglądem.

– Czasami jest, ale w przypadku aborcji farmakologicznej – nie. Tak samo jak nie jest nim połknięcie antybiotyku czy tabletki odrobaczającej – napisała parlamentarzystka. 

Niektórym użytkownikom portalu nie spodobała się forma, w jakiej Żukowska opisała płód, przyrównując go do choroby zwalczanej antybiotykiem czy pasożyta.  Internauci nie ukrywają oburzenia takim sposobem odczłowieczania dzieci.

Źródło: Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij