Świat

Węgry otrzymały pierwszą partię rosyjskiej szczepionki przeciwko Covid-19

Węgry otrzymały we wtorek 40 tys. ampułek rosyjskiej szczepionki przeciwko Covid-19 – informację tę przekazała naczelna lekarz kraju Cecilia Mueller podczas przeprowadzonej zdalnie konferencji prasowej.

Na Węgry dotarło 40 tys. ampułek ze szczepionką Sputnik V, co wystarczy do zaszczepienia 20 tys. osób. W sumie Budapeszt podpisał umowę na dostawę rosyjskiej szczepionki wystarczającej dla miliona osób.

Na Węgrzech zaszczepiono dotąd 243 tys. osób – przede wszystkim pracowników służby zdrowia oraz pensjonariuszy domów opieki.

Jak podkreśliła Mueller, na Węgrzech spada liczba aktywnych zakażeń, których jest już mniej niż 90 tys. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 578 nowych zakażeń, zmarło 78 chorych na Covid-19. Łączna liczba zakażeń koronawirusem od początku pandemii zbliża się do 370 tys., zaś liczba zgonów na Covid-19 przekracza 12 600.

 

Źródło: PAP Autor: Małgorzata Wyrzykowska Z Budapesztu
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Wykopała w ogrodzie kamień. Czekało ją niecodzienne odkrycie

0 0

Rosyjska ambasada grozi Szwecji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij