Publicystyka

Skandaliczne słowa posła Lewicy ws. Polaka z Plymouth. “Postawmy jedzenie obok jego łóżka i…”

Podczas ostatniego programu “Strefa starcia”, emitowanego w TVP Info, toczyła się rozmowa na temat Polaka przebywającego w szpitalu w Plymouth, gdzie jakiś czas temu został odłączony od aparatury dostarczającej pokarm i wodę. W pewnym momencie głos zabrał poseł Lewicy Marek Gdula, który podzielił się z widzami zaskakującym poglądem.

Walka o życie polskiego pacjenta znajdującego się w śpiączce toczy się już od kilku tygodni. Zarówno brytyjscy lekarze, jak i sądy uważają, iż nie da się uratować życia mężczyzny, dlatego zdecydowano się na odłączenie go od aparatury dostarczającej pokarm i wodę do organizmu, na co wyraziła zgodę jego żona oraz dzieci. Z ich decyzją nie zgadzają się z kolei matka, a także siostry Polaka. W pomoc mężczyźnie zaangażował się również polski rząd we współpracy z przedstawicielami dyplomatycznymi w Wielkiej Brytanii, którzy chcą przewieźć pacjenta do Polski, gdzie zostałby poddany dalszemu leczeniu.

Brytyjczycy jednak do tej pory pozostają nieugięci, podtrzymując, iż mężczyzny nie da się uratować. Podobnego zdania jest również poseł Lewicy Marek Gdula, który w programie “Strefa starcia” przyznał, iż jest przeciwny dalszemu cierpieniu mężczyzny. Uważa wręcz, że możliwość zagłodzenia na śmierć jest jedynie “naturalnym procesem” twierdząc, że jest lepszym rozwiązaniem niż eutanazja.

Ekspert Wiosny nie zgodził się również z poglądem, iż cała sprawa przypomina cele śmierci w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz, gdzie głodzono więźniów na śmierć.

– Zupełnie nie, bo to jest sztuczne podtrzymywanie. Jeżeli to jest sytuacja naturalna, to postawmy jedzenie obok jego łóżka i zobaczmy, czy jest w stanie zjeść – powiedział Marek Gdula.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info/ NCzas Autor: JD
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij