Publicystyka

Polityk PO zażądał zdjęcia artykułu o Jadwidze Kaczyńskiej

Portal Onet opublikował artykuł z sylwetką Jadwigi Kaczyńskiej. Nie spodobało się to wielu sympatykom opozycji, w tym wysoko postawionemu członkowi PO.

Wczoraj w kościele w Starachowicach odbyła się msza za duszę Jadwigi Kaczyńskiej, podczas której jej syn, prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie dotyczące m.in. afery Amber Gold. Portal Onet z tej okazji zamieścił artykuł pt. „Mama braci Kaczyńskich – Jadwiga Kaczyńska. Kim była?”. Jego treść to jej krótki, utrzymany w bardzo neutralnym tonie życiorys. „Ludzie szukają o niej informacji w necie w związku oczywiście z politycznym wystąpieniem jej syna na mszy z okazji rocznicy jej śmierci” – napisał na swoim Facebooku redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk – „Wiemy to, bo na tym polega nasza praca”.

Jak się okazało ten neutralny tekst spowodował furię zwolenników opozycji. „Na Twitterze zostałem zaatakowany przez zwolenników opozycji za to, że »wchodzicie w d…ę PiS-owi« (w oryginale całe słowo, oczywiście), że »Onet dogadał się z PiS-em, to jasne«, że »powiedz, ile was za to PiS zapłacił…« itd., rozumiecie już pewnie przekaz” – napisał Węglarczyk – „Anonimy na Twitterze mało mnie grzeją, wszystkie partie mają swoich trolli i swoich anonimowych fanatyków, to normalnie. Dziś do tego ataku przyłączyli się jednak ludzie, którzy na Twitterze piszą pod nazwiskiem. »To lizusostwo« — napisał pewien człowiek, które analizy polityki zagranicznej bardzo cenię”.

Dziś rano byłem świadkiem tego, jak wygląda śmierć debaty publicznej w Polsce. To jedna z najważniejszych ofiar…

Opublikowany przez Bartka Węglarczyka Niedziela, 17 stycznia 2021

 

Naczelny Onetu dodał, że do ataku dołączył także „pewien członek władz Platformy Obywatelskiej w Kielcach”, który zażądał od niego zdjęcia tekstu. Dziennikarz Rzeczpospolitej Michał Płociński ujawni, że chodzi o Krzysztofa Sławińskiego. „Bartek. Zdejmij to ze strony!!” – napisał polityk PO udostępniając link do artykułu Onetu – „Miej Cohones!!”. „Czy tak mają wyglądać wolne media i wolność słowa według PO?” – skomentował Płociński.

Źródło: Stefczyk.info na podstawie DoRzeczy Autor: WM
Fot. PAP/Piotr Polak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij