Świat

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Są dziesiątki zabitych i rannych

Na indonezyjskiej wyspie Sulawesi doszło do tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi. Nie żyją co najmniej 34 osoby, setki zostały ranne.

Trzęsienie o magnitudzie 6,2 rozpoczęło się o 1:28 rano czasu lokalnego. Jego epicentrum było oddalone o sześć kilometrów od miasta Majene i było na głębokości 10 kilometrów. Wstrząsy były odczuwane silnie przez 5 do 7 sekund.

Trzęsienie miało tragiczne skutki. W Majene potwierdzono już osiem ofiar śmiertelnych a w pobliskim Mamuju 26. Wstrząsy uszkodziły setki budynków i zmusiły tysiące osób do ucieczki. Wielu z nich uciekło w wyżej położone miejsca z obawy, że trzęsienie spowoduje tsunami, ale Agencja Klimatologii i Geofizyi uspokaja, że według dostępnych im danych nie dojdzie do jego powstania.

Liczba ofiar zapewne jeszcze wzrośnie. Ratownicy przyznają, że wiele osób jest nadal uwięziona pod gruzami zawalonych budynków. Szef lokalnej agencji ratowniczej Saidar Rahmanjaya przyznał, że akcję ratowniczą utrudnia im brak ciężkiego sprzętu oraz fakt, że trzęsienie uszkodziło infrastrukturę telefoniczną, co utrudnia koordynację pracy ratowników. Ujawnił, że ratownicy zidentyfikowali już osiem miejsc w których znajdują się pilnie potrzebujący pomocy ludzie.

Źródło: Stefczyk.info na podstawie BBC Autor: WM
Fot. PAP/EPA/STR

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij