Publicystyka

Obrzydliwy wpis Radka Sikorskiego. Nawet po latach obraża Lecha Kaczyńskiego

W Warszawie trwa dyskusja na temat nadania nazwy jednej z ulic ŚP prezydentowi profesorowi Lechowi Kaczyńskiemu. Dorobek prezydencki Kaczyńskiego jest ogromny i powinni to przyznać, i często przyznają, nawet najwięksi przeciwnicy polityczni tragicznie zmarłego prezydenta. Jest jednak persona, która niewiele sobie robi z obiektywnych przesłanek. To oczywiście Radek Sikorski, który nawet w takiej kwestii, nie mógł się wnieść poza osobiste uprzedzenia.

Ocalenie suwerenności i niepodległości Gruzji, stworzenie wizji naszego bezpieczeństwa energetycznego opartego na Trójmorzu, budowa terminala w Świnoujściu, pomysł powołania Wojsk Obrony Terytorialnej, uhonorowanie wyklętych przez komunistów bohaterów, ogromne zaangażowanie w budowę państwa opartego na solidarności społecznej – to dla Sikorskiego widocznie za mało dokonań, by zasłużyć na ulicę w stolicy Polski. Nie mówiąc już o inicjatywach, które na lata popchnęły rozwój samej Warszawy.

Radek Sikorski najwyraźniej nie może przeboleć, że to m.in. za sprawą Lecha Kaczyńskiego został odwołany z funkcji ministra obrony, bo przy każdej nadarzającej się okazji atakuje byłego prezydenta. Co więcej, w atakach tych rozpowszechnia informacje kłamliwe i niebezpieczne dla polskiej racji stanu. Bo jak inaczej można interpretować ostatni wpis europosła Koalicji Obywatelskiej?

– A ja nie jestem. Lech Kaczyński był miernym prezydentem i walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej. Ma już Wawel i samowolkę budowlaną na Placu Piłsudskiego. Dość budowania kultu do którego nie ma podstaw. – napisał na Twitterze Sikorski w odpowiedzi na tweeta dziennikarza Konrada Piaseckiego.

Sikorski po raz kolejny chciał dokopać prof. Kaczyńskiemu, ale tą wypowiedzią najlepsze świadectwo wystawił samemu sobie. Mimo wszystko wstyd, że taki człowiek reprezentuje nas w Europarlamencie.

Źródło: Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij