Świat

Demokraci zmienili regulamin aby móc wyzywać Trumpa od rasistów

Debata w Izbie Reprezentantów podczas impeachmentu Trumpa była wyjątkowo ostra. Okazuje się, że wcześniej Demokraci w tym celu zmienili wcześniej regulamin.

Donald Trump zarówno w 2016 jak i w 2020 dostał rekordową jak na Republikanina liczbę głosów od mniejszości etnicznych. W trakcie swojej pierwszej kadencji intensywnie pracował również nad reformami, które sprawiłyby, że członkowie mniejszości etnicznych nie trafialiby tak często do więzień z błahych powodów – co jest pokłosiem głównie ustawy o walce z brutalną przestępczością, która została stworzona w 1994 roku przez Joe Bidena. Mimo tego od początku swojej kadencji był nazywany przez lewicę rasistą.

Wielu lewicowych kongresmanów oskarżało go o rasizm w trakcie niedawnego posiedzenia nad impeachmentem. Wielu komentatorów to zdziwiło, gdyż takie obelgi rzucane pod adresem urzędującego prezydenta, nawet w trakcie impeachmentu, łamią regulamin Izby Reprezentantów zakazujący ataków personalnych. Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce podczas debaty wzywającej wiceprezydenta Pence’a do usunięcia go ze stanowiska przy pomocy uprawnień dawanych mu przez 25 poprawkę do konstytucji.

Jak się okazuje przed tymi debatami Demokraci wykorzystując większość w Komisji Regulaminowej zmienili tymczasowo regulamin tak, aby żaden z nich nie poniósł ewentualnych konsekwencji ataków na Trumpa. Wprowadzona przez nich zmiana stwierdzała, że podczas debaty nad H.Res.21 (rezolucja do Pence’a) i H. Res. 24 (impeachment Trumpa) zawieszony zostanie zakaz ataków personalnych w stosunku do prezydenta. Jak informuje portal Breitbart, który jako pierwszy odkrył tą zmianę przepisów, będzie ona obowiązywać do końca stycznia.

Źródło: Stefczyk.info na podstawie Breitbart Autor: WM
Fot. PAP/EPA/SAMUEL CORUM

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij