Świat

“Wiele osób będzie bardzo niezadowolonych”. Elon Musk ostro o cenzurze w mediach społecznościowych

Media społecznościowe po ocenzurowaniu Donalda Trumpa kontynuują swoją ofensywę na wolność słowa. Słynny biznesmen i szef Tesli oraz SpaceX Elon Musk w ostrych słowach skomentował to na Twitterze.

Satyryczny portal The Babylon Bee opublikował na Twitterze artykuł pod tytułem „Zły faszystowski dyktator został ocenzurowany i przegłosowany”. Musk skomentował po nim, że „wiele osób będzie bardzo niezadowolonych z tego, że sektor high tech z Zachodniego Wybrzeża jest de facto arbitrem wolności słowa”. To na zachodnim wybrzeżu USA mieści się słynna kalifornijska Dolina Krzemowa, gdzie swoje siedziby ma większość firm z tego sektora.

Musk rzadko wypowiada się na tematy polityczne. Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy krytykuje cenzurę Big Techu. Ostatnio wypowiedział się o tym temacie kiedy Amazon odmówił sprzedaży książki o koronawirusie napisanej przez byłego dziennikarza New York Times Alexa Berensona. „To szaleństwo!” – powiedział wtedy – „Czas rozbić Amazon. Monopole to zło”.

Słowa Muska, chociaż umiarkowane na tle wielu innych komentarzy, mogą być dla mediów społecznościowych dużym problemem. Musk jest bowiem osobą, która cieszy się ogromnym szacunkiem po obu stronach politycznej barykady. Jest również jednym z najpopularniejszych użytkowników Twittera, śledzonym przez 42 miliony osób.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij