Świat

Trump postawiony w stan oskarżenia? Pelosi daje Pence’owi 24 godziny na usunięcie prezydenta USA

Izba Reprezentantów zamierza postawić Donalda Trumpa w stan oskarżenia. Wcześniej jednak odbędzie się głosowanie dotyczące usunięcia go z urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych – poinformowała przewodnicząca Izby Nancy Pelosi.

Sprawująca urząd spikera polityk Demokratów zaznaczyła, iż Izba Reprezentantów w poniedziałek rano podejmie próbę przyjęcia rezolucji, która wzywałaby gabinet Donalda Trumpa i Mike’a Pence’a do zastosowania 25. poprawki. Oznaczałoby to w konsekwencji usunięcie obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych ze stanowiska.

Pelosi w liście do swoich kolegów i koleżanek z Partii Demokratycznej zaznaczyła, iż wiceprezydent USA ma 24 godziny na podjęcie decyzji. Jeśli tego nie zrobi, Izba Reprezentantów będzie debatowała w sprawie decyzji o postawieniu Donalda Trumpa w stan oskarżenia. Kobieta stwierdziła przy tym, iż zaistniała potrzeba “natychmiastowego działania”, gdyż w jej opinii prezydent Stanów Zjednoczonych “stanowi bezpośrednie zagrożenie dla amerykańskiej konstytucji i demokracji”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij