Kraj

Obostrzenia zostaną przedłużone? Rzecznik rządu: “Niczego nie wykluczamy”

Według nieoficjalnych ustaleń Polsat News obecnie obowiązujące restrykcje mogą zostać przedłużone. Takiego scenariusza nie wykluczył również rzecznik rządu Piotr Muller.

Według polityka Zjednoczonej Prawicy nie można wykluczyć scenariusza, zgodnie z którym zostanie wydłużony obecny etap obostrzeń po 17 stycznia. Stwierdził jednak, iż ostateczna decyzja zostanie podjęta wspólnie przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz Radę Medyczną na początku przyszłego tygodnia.

-Chcemy dać pewnego rodzaju uprzedzenie, w szczególności w związku z edukacją. W przypadku innych krajów, to widzimy sytuację w Niemczech i Wielkiej Brytanii, gdzie decyzja o zamknięciu gospodarki zapadła z dnia na dzień. Nie możemy lekceważyć zagrożeń – powiedział Müller w rozmowie z Polsat News.

Rzecznik rządu nie wykluczył również wariantu, w którym obostrzenia mogą zostać zmodyfikowane. Za mało prawdopodobny uznał z kolei scenariusz zmiany skali obostrzeń z ogólnopolskich na regionalne.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij