Publicystyka

“Każdy z nas musi bronić Kapitolu”. Ostra reakcja internautów na wpis Tuska

Donald Tusk zamieścił na swoim Twitterze wpis, w którym próbował podpiąć trudną sytuację w USA do polskiej polityki. Doczekał się mocnej odpowiedzi internautów.

Wczoraj w Waszyngtonie doszło do zamieszek w trakcie oficjalnego liczenia głosów elektorskich. Protestujący przeciwko oszustwu wyborczemu wdarli się do budynku Kapitolu, co spowodowało konieczność ewakuacji polityków. Co najmniej cztery osoby straciły życie. Obrady wznowiono po sześciu godzinach i już bez dalszych protestów wyborczych wiceprezydent Mike Pence ogłosił wkrótce, że Joe Biden zostanie kolejnym prezydentem USA.

Wielu przedstawicieli polskiej opozycji na siłę próbuje dopasować wstrząsające wydarzenia w Waszyngtonie do polskich realiów. Zwykle sugerują, że do podobnych scen dojdzie u nas kiedy PiS przegra w końcu wybory i nie będzie chciał oddać władzy – i zapominając o tym, że sami namawiali do Majdanu w Warszawie. Donald Tusk postanowił najwyraźniej dołączyć do tego grona. „Wszędzie jest jakiś Trump, więc każdy z nas musi bronić Kapitolu” – napisał.

Internauci byli dla niego bezlitośni:

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij