Kraj

Afera ze szczepieniami celebrytów. Będzie zawiadomienie do prokuratury na rektora WUM

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś poinformował, że wspólnie z posłem Janem Kanthakiem składają zawiadomienie do prokuratury przeciwko rektorowi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Sprawa dotyczy afery związanej ze szczepieniami celebrytów.

Przypomnijmy. Kilka dni temu były premier Leszek Miller, a także Krystyna Janda, poinformowali o zaszczepieniu się na Covid-19. Sprawa wywołała ogromną burzę, gdyż obydwoje nie kwalifikują się do tzw. grupy “0”, do której należą pracownicy służb medycznych, mającej pierwszeństwo w tej kwestii. Jak się okazuje znanych osób, które zaszczepiły się poza kolejnością jest więcej – zgodnie z informacjami Polsat News zaszczepionych zostało jeszcze kilku aktorów m.in. Maria Seweryn, Wiktor Zborowski czy 40-letnia Anna Cieślak. Łącznie 18 znanych osób ze świata kultury i sztuki. Wszyscy oni mieli brać udział w akcji promocyjnej, stając się ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Sprawa wywołała ogromną burzę w polskim społeczeństwie, a na byłego premiera oraz artystów wylała się ogromna fala krytyki. W tym temacie wypowiedział się również wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, który poinformował, iż wspólnie z posłem Janem Kanthakiem składa zawiadomienie do prokuratury na rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniewa Gacionga.

Elity celebryckie szorują po dnie. Cwaniactwo i kolesiostwo. Na WUM 10 tys osób zapisanych, a oni wpychają kolesi w kolejkę To nie temat tylko na kontrolę, ale na śledztwo. Zgłaszamy z Janem Kanthakiem rektora WUM, za te Jandy, Millera do prokuratury Święta poza netem, a tu takie cyrki – czytamy we wpisie polityka Solidarnej Polski.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij