Kraj

Mocna odpowiedź Tarczyńskiego dla zaszczepionej aktorki. “Może przestanie Pani obrażać inteligencję Polaków?”

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński odniósł się za pośrednictwem Twittera do filmu opublikowanego przez Marię Seweryn. Polityk w mocnych słowach poprosił aktorkę, aby “przestała obrażać inteligencję Polaków”.

Kwestia szczepień poza kolejnością wciąż budzi wiele kontrowersji wśród Polaków. Wszystko zaczęło się od wpisu Leszka Millera, który pochwalił się, iż został zaszczepiony na Covid-19, choć nie kwalifikuje się on do grupy “0” według Narodowej Strategii Szczepień. Później podobny wpis zamieściła również Krystyna Janda. Od tego momentu na jaw wychodzą kolejne nazwiska osób, głównie ze środowiska artystycznego, które również otrzymały szczepionkę w ten sposób.

Wraz z ujawnieniem tych informacji na wszystkie osoby zaszczepione poza kolejnością wylała się ogromna fala krytyki, którzy zaczęli się tłumaczyć ze swojego zachowania. Twierdzili przy tym, iż brali udział w akcji promocyjnej organizowanej przez Warszawski Uniwersytet Medyczny, choć samej uczelni nie przyznano żadnej dodatkowej puli szczepionek na organizację tego typu przedsięwzięć.

Jedną z zaszczepionych osób była aktorka Maria Seweryn, która najpierw w rozmowie z dziennikarzem Polsat News zaprzeczyła, aby została zaszczepiona, aby po chwili to potwierdzić. Kobieta w niedzielę zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym przeprosiła za swoje zachowanie.

– Wiozłam mojego tatę na szczepionkę. Wiozłam go, bo jest po ciężkiej operacji, chodzi o kulach. Nie jechałam tam z zamiarem zaszczepienia się, nie jechałam też jako ambasador. Tam popełniłam błąd, ponieważ zaproponowano mi szczepienie, a ja się zgodziłam – mówiła aktorka.

Na jej film w mocnych słowach zareagował europoseł PiS Dominik Tarczyński.

-Akcja proszczepionkowa ukrytych celebrytów którzy przyznali się do wszystkiego gdy wyszło na jaw? „Być może” zrobiła Pani coś złego? Być może przestanie Pani obrażać inteligencję Polaków? Cwaniactwo elyt i ich rodzin wyszło! A jak wyszło to Pani ordynarnie kłamała dziennikarzowi! – czytamy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij