Kraj

Krajowa SKOK wygrywa w sądzie z Janem Grabcem. Poseł musi przeprosić za pomówienia

Wyrokiem Sądu Okręgowego Warszawa – Praga poseł i rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec musi przeprosić twórców i członków ruchu spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych za pomówienia, jakich dopuścił się na Twitterze. To kolejny sukces polskich spółdzielczych kas w walce o dobre imię, które politycy PO od lat usiłują szkalować. Sąd apelacyjny oddalił apelację Grabca i wyrok sądu I instancji jest prawomocny.

Sąd Okręgowy Warszawa – Praga w Warszawie III Wydział Cywilny nakazuje Janowi Grabcowi, aby w terminie 7 (siedmiu) dni od daty uprawomocnienia się orzeczenia opublikował na portalu społecznościowym Twitter na koncie użytkownika @Jan Grabiec oświadczenie o treści: „Przepraszam wszystkich, szczególnie twórców i członków ruchu SKOK, za fałszywą informację, jakoby pieniądze na AmberGold pożyczyły SKOKi.” – brzmi wyrok I instancji, od którego usiłował odwołać się Jan Grabiec.

Przypomnijmy – Grabiec swoimi komentarzami w serwisie Twitter usiłował oczernić polskie SKOK-i. Rzecznik PO wpisał się tym samym w retorykę wyborczą całej Platformy Obywatelskiej, która usiłowała połączyć spółdzielcze kasy z potężną aferą Amber Gold, kwitnącą w najlepsze pod rządami Donalda Tuska.

W odpowiedzi na oszczerstwa Grabca, rzecznik prasowy Kasy Krajowej – centralnej instytucji sektora SKOK – pisał w 2018 roku – Z rosnącym oburzeniem, w poczuciu krzywdy prawie 2 milionów członków Kas, obserwujemy potęgujący się proces nieustannego dyskredytowania i poniżania Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK), obrażania ich członków i działaczy, przez polityków Platformy Obywatelskiej. Osoby pełniące różne funkcje w strukturach tej partii używają oszczerstw i kłamstw wobec SKOK, rzucają poważne oskarżenia nie poparte jakimikolwiek faktami. Wszystko to kierowane jest wobec instytucji działającej legalnie na rynku finansowym.

Sprawa znalazła swój finał w sądzie i doczekała się prawomocnego wyroku. Jan Grabiec musi przeprosić członków i twórców sektora SKOK za pomówienia, jakich się dopuścił.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij