Publicystyka

Wymowny wpis Tuska. “Razem w Nowy Rok, podpisali wspólnie (i chętnie!) Władek, Szymon, Borys i Rafał”

Donald Tusk postanowił wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, oddając na aukcję swoje wspomnienia pt. “Szczerze”. Ten egzemplarz ma być jednak “wyjątkowy” – bowiem zawiera podpisy nie tylko byłego premiera, ale także czołowych polityków opozycji, co oczywiście zrodziło spore spekulacje i nadzieje wśród przeciwników rządu PiS.

Jak co roku wielu polityków, zwłaszcza po stronie opozycji, angażuje się w akcję zbierania funduszy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał odbędzie się wyjątkowo 31 stycznia 2021 roku. Do zbiórki dołączył także Donald Tusk, który w ramach wsparcia dla fundacji Jerzego Owsiaka postanowił wystawić swoją książkę na licytację. Jednakże ten egzemplarz nie zawiera tylko podpisu byłego szefa Platformy Obywatelskiej, ale także jeszcze czterech znanych polityków – Rafała Trzaskowskiego, Borysa Budki, Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Szymona Hołowni.

-Ten egzemplarz „Szczerze”, dla Wielkiej Orkiestry, ze słowami „Razem w Nowy Rok”, podpisali wspólnie (i chętnie!) Władek, Szymon, Borys i Rafał. Dobry znak na te trudne święta. Zdrowia i wiary w lepszą Polskę! – czytamy we wpisie Tuska na Twitterze.

Wpis szefa Europejskiej Partii Ludowej oczywiście zrodził wiele spekulacji wśród zwolenników opozycji. W komentarzach pod tweetem Tuska wielu z nich wyraża swoje nadzieje, iż jest to zapowiedzieć szerszej współpracy pomiędzy politykami oraz reprezentowanymi przez nich ugrupowaniami. Jedną z takich osób jest chociażby redaktor naczelny “Newsweeka” – Tomasz Lis.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij