Publicystyka

Sylwia Spurek rozpacza nad losem ryb i wspomina o ich prawach. Mocna odpowiedź internautów

Eurodeputowana Zielonych Sylwia Spurek poruszyła kwestię połowu ryb. Była zastępczyni RPO rozpacza nad ich losem podkreślając, iż co roku “ludzie odławiają i zabijają od 970 miliardów do nawet 2,74 biliona ryb”. Na wpis Spurek zareagowali internauci.

20 grudnia obchodzony jest międzynarodowy “Dzień Ryby”. Z racji, że dzień ten przypada tuż przed Bożym Narodzeniem, co roku lewicowi politycy, aktywiści, a także niektórzy celebryci apelują o powstrzymanie się od jedzenie ryb podczas Wigilii.

-W ciągu roku ludzie odławiają i zabijają od 970 miliardów do nawet 2.74 biliona ryb. Nie możemy niestety tego dokładnie policzyć, bo ludzie połowy liczą w tonach… Dzisiaj jest #dzieńryby. Nadal musimy przypominać, że to zwierzęta, tak jak ludzie, i mają swoje prawa… #GoVegan – czytamy w poście europoseł.

Wpis byłej działaczki Wiosny spotkał się z odzewem ze strony internautów. Większość z nich wyśmiała słowa Spurek deklarując, iż polityk jeszcze bardziej zachęciła ich do zakupienia ryb na święta. Inni z kolei zwracali uwagę, że eurodeputowana Zielonych nie staje tak chętnie w obronie nienarodzonych dzieci.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Wykopała w ogrodzie kamień. Czekało ją niecodzienne odkrycie

0 0

Rosyjska ambasada grozi Szwecji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij